Kes on mees ja millal meheks saadakse?

Kes see seda praegu Eestis teab. Ma veel täna hommikulgi mõtisklesin selle üle, et mis on siis need rituaalid või märgid, mis teevad mehest mehe. Vanasti võis olla see siis, kui poiss esimest korda hobuse selga tõsteti või adra taha pandi või ehk hoopis siis, kui anti talu edasi. Toots sai ka kusagil 30ndates alles oma talu, siis sai ta ka Teele ja sai justkui meheks.

Praegusel ajal on minu arust selleks kriis, kus sul hakkab maa jalge all värisema. Kui sa pead hakkama mõtlema, kuhu sa oma elus liigud, mida sa teed, kas see on õige, kas sul on mõtet selles suunas edasi minna. See on selline esimene mõnus haamrilöök sulle, selline väike äratus. Siis tehakse need uksed lahti, mehed hakkavad natukene mõtlema ja vajadusel ka oma elu natukene muutma.

Milline oli sinu kriis, kui sa hakkasid oma elu üle sügavamalt järele mõtlema?

See oligi siis, kui ma sain 30-aastaseks. Enne seda ma mängisin korvpalli ja muust väga ei teadnudki. Sel ajal oli mees see, kes lõi teisel nina veriseks ning igasugused mõtlejad ja filosoofid lükati saali nurka käekõverdusi tegema. Mina filosoof ei olnud, mina olin see, kes rusikad püsti ringi käis ja teistele üle kurgi andis. Sellest ju olenes su palganumber ja kogu elu käis selle ümber. Tähis oli see, kui hea oli su viimane mäng, kui suur oli su lihas ja kui tubli sportlane sa olid. Mingi hetk ammendas see asi aga end täielikult ja ma lõpetasin päevapealt ära. Kogu see sportlase elu ja päevast-päeva ühe ja sama asja tegemine ammendas end täielikult. Järgmisel päeval hakkasin siis tegelikult mõtlema, et mis siis nüüd edasi saab.

Vaata pikemat intervjuud Jesper Parvega videost!

Jesper Parvet intervjueeris Inge Pitsner.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid