"Selle aasta vaimse tervise päeval aitame inimestel taastada või leida töörõõmu," rääkis messi korraldaja ja Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask. "Närviline töökeskkond, vastuolulised ootused, pidev kriitika, igavus või ülekoormus on paljudele töötajatele liigagi tuttavad nähtused. Oluline on läbipõlemise või depressiooni sümptomeid õigel ajal märgata, allakäik läbi lõigata ja valehäbita abi otsida. Messil on kohal koolitajad, psühholoogid, terapeudid jt spetsialistid, et jagada külastajatele näpunäiteid töömuredega toimetulemiseks ning abi leidmiseks," lisas Sisask.

Messipäeva jooksul saab osaleda tasuta töötubades, kus õpetatakse ära tundma ärevuse, depressiooni või läbipõlemise esimesi märke, samuti toim tulema igapäevaste tööpingitega, leidma seesmist rahu ja tasakaalu, sobitama pere ja tööelu ja palju muud.

Kell 12.00 toimub Joonas Hellermaa juhtimisel vestlusring "Kuidas jaguneb vastutus töötaja vaimse tervise eest?" Teema üle arutlevad juhtimiskonsultant Ülo Vihma, Swedpanki personalidirektor Ülle Matt jt. Oma läbipõlemise kogemusest räägib Kaia Jäppinen.

Terve messipäeva jooksul on võimalik messilaudades vestleda spetsialistidega, kes jagavad kohapealnõuandeid. Vaimse tervise päeva tähistamine lõpeb kell 16.45-17.45 Foorumteatri etendusega "Aitab, ma ei jaksa enam!"

Kui messipäevale ei jõua, siis toimuvad erinevad tasuta töötoad terve vaimse tervise kuu ehk oktoobri jooksul VATEK-i liikmete juures.

Töötubadesse saab registreerida nii messil kui ka VATEKI kodulehel: www.vatek.ee

Vaimse tervise messi ja töötubade toimumist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet ning kuu raames toimuvad üritused on tasuta. Messi ja vaimse tervise kuu sündmusi korraldab juba neljandat aastat VATEK, mida juhib Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut (ERSI).

Organisatsioonidest on vaimse tervise kuu sündmustel esindatud veel näiteks Tervisekliinik. Peaasi.ee, Ambromed Kliinik, Pereterapeutide Ühing, Supervisiooni ja Coachingu Ühing jpt. Kõik organisatsioonid on VATEK-i liikmed, mis tagab nende usaldusväärsuse.

Vaata lisa: www.vatek.ee