Kuidas kasutada seda teadmist päriselus? Allpool toome välja väikese juhendi, mille järgi võiks endale partnerit valida.

Esiklaps + noorim laps

Suurepärane kombinatsioon, sest vastandid tõmbuvad. Noorim laps ei ole reeglina nii vastutustundeline ja organiseeritud nagu esiklaps ning vajab kellegi teise hoolt. Vanim laps on vastupidi sündinud liidrina, kes ei karda lisakohustusi ega raskusi. Ainuke probleem, mis võib tekkida sellises suhtes, on noorima lapse mässumeelsus - ta ei soovi järgida oma partneri ettekirjutatud reegleid, ta lihtsalt ei pea neid vajalikuks ning eelistab spontaanseid otsuseid.

Kaks esiklast

Probleemiderohke suhe, kuna sellises esiklaste paaris tekib suure tõenäosusega võitlus perekonnajuhi rolli eest. Mõlemad on vastutustundlikud ning soovivad ka isiklikus elus kallima eest ise otsustada ning tema käitumist kontrollida. Kui aga üks osapool leiab endale mõne teise koha oma domineerimisvajaduse realiseerimiseks, siis võib sellest kooselust välja kasvada pikaajaline ja tugev suhe.

Esiklaps + ainuke laps

Kombinatsioon, mis meenutab vägagi kahe esiklapse olukorda (vaata eelmist punkti) - on üsnagi suur tõenäosus, et abikaasad hakkavad võitlema juhtrolli eest. Siiski on sellisel paaril rohkem eeliseid - arvatavasti suhtub esiklaps mõistlikult oma partneri emotsionaalsetesse vajadustesse.

Keskmine laps + esiklaps

Keskmine laps on pidanud tahes-tahtmata õppima lapsepõlves diplomaatiakunsti, et leida ühist keelt nii vanemate kui ka nooremate õdede-vendadega. Keskmine laps on justkui kameeleon, kes vahetab vastavalt tingimustele värvi - näiteks suudab kaasa minna nii esiklapse seiklushimu kui ka korraarmastusega. Sellisel positsioonil on vaid üks oht - keskmine laps ei ole harjunud kaitsma oma seisukohti ning esiklaps võib seetõttu kaotada austuse oma kallima vastu. Lisaks on suur tõenäosus, et esiklapse liidrivajaduste tõttu hakkab ta ignoreerima abikaasa huvisid. Olukorrast on vaid üks väljapääs - rääkida teineteisele oma vajadustest.

Keskmine laps + noorim laps

Üsnagi edukas kombinatsioon, milles on mõlemal partneril võrdsed õigused ja kohustused. Selles paaris valitseb sõbralikkus ja abivalmidus. Abikaasad on ka teineteise parimad sõbrad, kes kuulavad meeleldi teist poolt ning püüavad kallimat raskes olukorras aidata.

Kaks keskmist last

Sellisel paaril on mõnus koos elada. Neid ähvardab vaid üks oht - mõlemad püüavad eelkõige arvestada partneri huvidega ning vajadustega, seetõttu on neil raske koos mingit otsust vastu võtta. Tasub meeles pidada, et ka egoistlikkusel on häid omadusi ning temast võib suhtes kasu olla.

Keskmine laps + ainuke laps

Soodne kombinatsioon: esiklaps võtab hea meelega kogu vastutuse enda peale ning keskmine on õnnelik selle üle, et ei pea ise midagi otsustama. Tõsi küll, partneri liidripositsioon võib tuua keskmisele lapsele palju negatiivseid emotsioone - keskmisele lapsele ei meeldi küll otsuseid vastu võtta, kuid ta ei tahaks viibida igavesti abikaasa varjus. Konfliktide vältimiseks tuleks rohkem arutada ühiseid plaane ja ideid.

Kaks noorimat last

Väga kreatiivne paar, keda iseloomustab igavene kaos. Ükski nendest ärahellitatud lastest ei oska koostada pikemaajalisi plaane. Kõige lihtsam näide on perekonnaeelarve - kui teid paneb imestada, et raha saab liiga kiiresti otsa, siis tuleks pöörata rohkem tähelepanu rahaplaanide koostamisele. Tõenäoliselt huvitab mõlemat kunst, mitte aga sellised lihtlabased asjad nagu tühi külmkapp või korterivõlad, kuid mõnikord tasuks mõelda ka sellele.

Noorim laps + ainuke laps

Väga hea kombinatsioon, sest mõlemal partneril on olemas need omadused, mis on teisel puudu. Ainuke laps on nõus võtma enda peale vastutust, mida noorim laps nii väga kardab. Noorim laps lisab suhtele kreatiivsust ja seiklushimu.

Kaks ainukest last

Kõige keerulisem kombinatsioon, kuna mõlemad ei oska ju suhelda ning arvestada võrdväärse partneriga ning neil pole kogemusi teise emotsioonide arusaamisel. Seetõttu on sellises suhtes lausa vältimatud tülid ja reeglina on vaja kõvasti pingutada, et sellest midagi pikemaajalist välja tuleks.

Toimetas: Katrin Oidra

Allikas: Kirss.net