Teal Swan sündis 16. juunil 1984 Santa Fe's New Mexicos. Tema vanemad tahtsid väga last saada, kuid kui Teal siia ilma tuli, vaibus mõne aja pärast nende vaimustus - laps sündis ekstrasensina. Nad ei osanud tüdrukuga suhestuda ega temaga hakkama saada.

"Inimese meeleorganid on justkui filtrid. Nad filtreerivad keskkonnast välja stiimuleid, et me näeksime näiteks kolmemõõtmelisi objekte. Minu filtrid on aga justkui katki või välja lülitatud," kirjeldab naine oma konditsiooni.

Teal rääkis juba väga noores eas surnutega, nägi aurasid ja erinevaid energiavälju, sai inimeste elude ja probleemide kohta informatsiooni, tundis teiste emotsioone ja tundeid, tervendas kätega ning omas teisi ekstrasensoorseid võimeid.

Erinevad usugrupid nägid Tealis oma võimalust

Teali esimesed eluaastad möödusid arusaamatuses ja segaduses, sest tema vanemad ei mõistnud, mis tüdrukuga toimub. Teda ümbritsev ühiskond pidas kaasasündinud spirituaalseid andeid vaimuhaiguseks ja needuseks. Teali olukorda raskendas veelgi tema noorema venna sünd, kes osutus täiesti "normaalseks", "terveks" ja rõõmsameelseks lapseks.

"Minu ja mu pere vahel oli tugev emotsionaalne lõhe. Nad ei mõistnud mind ja mu maailmatunnetust," räägib naine.

Kui vanemad võtsid vastu tööpakkumise, mis otsis Utah osariigis metsnikke, ning pere sinna kolis, algas Teali elu kõige raskem periood.

Tema vanemad ei teadnud, et koht, kus nad olid otsustanud oma tuleviku rajada, oli rangelt religioosse kultuuri ja mõttemaailmaga. Utah osariigis domineeris sel ajal Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - usuorganisatsioon, millest suure osa moodustavad mormoonid.

Kuna Teali mittereligioosne pere ei võtnud osa kohalikest sakramendi koosolekutest ega muudest üritustest, tõrjus ümbritsev kogukond nad kiiresti eemale. Teali seletamatud võimed tekitasid kiriku erinevates harudes ja gruppides palju furoori. Ühed olid veendunud, et tüdrukutirts on saatanast, teised nägid teda kui kuldset võtit, kes võimaldab neile ligipääsu kõrgematele jõududele ja allilmale.

Pedofiil vägistas kuueaastase tüdruku

Üks Utah regiooni religioossetest gruppidest kandis nime Vere Leping (Blood Covenant). Selle grupi liikmed usuvad, et neil on Jumala poolt antud missioon puhastada Maa kurjast, ja nad viivad selle ellu läbi verelunastuse. See grupeering on omakorda seotud ja infiltreerunud kohalike satanistlike gruppidega. Just selle kahe grupi kaudu ilmus Teali ellu mees hüüdnimega Doc. Ta oli kohalik veterinaar, arst, terviseekspert ning ühtlasi tüdruku peretuttav. Ta oli kena, šarmantne, viisakas, tark ja hea reputatsiooniga mees, kuid pealispinna all pesitses midagi hoopis teistsugust ...

Teal oli kuuene, kui sõitis ühel päeval rattaga kohaliku kiriku juures. Mees jälitas teda, krabas tüdruku kinni ja vägistas sellesama kiriku seinte vahel. Traumeeritud lapse jaoks oli see aga alles õudse eluperioodi algus.

Doc oli Teali sihikule võtnud, ta oli lummatud tüdruku võimetest ja nende kasutusvõimalustest kohalikes okultsetes gruppides. Lisaks oli ta sotsiopaadist pedofiil, kes kasutas tüdrukut järgmised kolmteist aastat erinevate okultsete rituaalide, piinamiste, sadistlike mängude ja eksperimentide kaudu ära. Sealjuures teeskles ta Teali vanemate ees abistajat ja arsti, kes väitis oskavat ravida tüdruku veidrat ekstrasensoorset konditsiooni.

Teal koges aastaid rituaalset väärkohtlemist, vaimset ja füüsilist vägivalda, ähvardusi ning Utah metsades toimunud hirmutavaid ohverdusrituaale. Tüdruku heausksed vanemad ei osanud aimatagi, et nende laps elab topeltelu. Kuigi nad märkasid aastate jooksul mitmeid murettekitavaid füüsilisi ja vaimseid sümptomeid, jäid nad uskuma kohalikke psühholooge ja arste, kes ei suutnud välja selgitada, mis lapsel viga on. Koos arstide ja nõustajatega jõuti arusaamisele, et Teal on lihtsalt vaimselt haige, skisofreeniline ning vajab erihoolt.

Teal kasutab oma annet inimeste ravimiseks

Teal Swan oli üheksateist, kui ta vägivaldse mehe käest põgenema pääses. Ta peitis ennast aastaid ühe lapsepõlvesõbra kodus, kus algas ka tema dramaatiline ja pikk tervenemisprotsess. Naine käis aastaid teraapiates, arstide vastuvõttudel ja politseis tunnistusi andmas. Olles veetnud kaua aega end kokku lappides, jõudis ta arusaamisele, et peab oma ekstrasensoorseid ja vaimseid oskusi kasutama teiste inimeste aitamiseks ja ravimiseks. See osutus aga tema elu kõige raskemaks hetkeks - võimed, mille tõttu ta oli sünnist saadik kannatanud ning mida tema vanemad ja ühiskond vaimuhaiguseks pidasid, osutusid hoopis kingituseks. Kingituseks ja andeks, mida Teal nüüd selle maailmaga jagab.

Tänaseks on Teal Swan rahvusvaheliselt tuntud vaimne juht, spirituaalne õpetaja, artist, poeet ning sotsiaalmeedia fenomen, kelle töö aitab miljoneid üle terve maailma. Ta on kirjutanud kolm väga menukat raamatut: "The Sculptor in the Sky", "Shadows Before Dawn: Finding the Light of Self-Love Through Your Darkest Times" ja "The Completion Process: The Practice of Putting Yourself Back Together Again".

Naine, keda kutsutakse ka Spirituaalseks Katalüsaatoriks, reisib mööda maailma, korraldades töötube ja loenguid. Teal on võimeline leidma vastuseid kõige keerukamatele probleemidele, millega inimesed silmitsi seisavad, sidudes need kokku arusaadaval ja mõistetaval viisil.


Autor: Eeva-Liisa Vahtra

Kuula Eeva-Liisa Vahtrat ka Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!"


Loo autoril on täna sünnipäev ja Alkeemia toimetus soovib palju õnne! :)