Ohia teadlaste uuring kinnitab, et beebidel, kelle vanemad neid kallistavad, areneb aju kiiremini kui neil, kes jäävad puudutustest ja hellusest ilma. Uuringus osales 125 vastsündinut, kelle hulgas olid ka mõned enneaegselt sündinud lapsed. Leiti, et muutusi lapse arengus kutsub esile ka see, kui vanem hoiab last oma rinnal või kiigutab teda süles magama.

Tähtsat rolli omavad puudutused ka enneaegsete laste arengus. Nende jaoks on oluline alustada õrnalt ja järkjärgult, et tagada nende areng ja kasv. Emotsionaalne kontakt stimuleerib automaatselt ka immuunsüsteemi tööd ning see on just enneaegsete laste puhul eriti oluline.

Vanema puudutused annavad lapsele positiivse tähelepanu, kindlustunde ja arenemise tahte. Laps, keda kallistatakse ja kelle jaoks on embamine ja füüsiline lähedus oma vanemate ja õdede-vendadega igapäevane, kasvab tervemaks ja emotsionaalselt intelligentsemaks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et me kõik vajame kallistamist ja lähedust, seega - mine ja kallista kohe neid, kellest hoolid!

Toimetas: Katrin Oidra

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid