Paljud kummituslood on kellegi elava fantaasia vili või siis tagant tõugatud lihtsalt ideest anda mõnele paigale põnevam imidž. Kuid ometi on maailmas kohti, kus ka kõige kartmatumatel tekivad külmavärinad.

Siin on viis kõhedat kummituspaika, mis on oma nime auga välja teeninud:

1. Monte Cristo mõis, Austraalia

Selles majas on toimunud väga palju vägivaldseid surmasid. Seega pole mingi ime, et maja on saanud Austraalia hirmsaima kummituspaiga nime. Siin on toimunud kummalised äkksurmad, koledad õnnetused ning ka tapmised. Need, kes seda māja on külastanud, on tundnud veidrat tunnet, justkui suruks keegi neid vastu seina või põrandat ning üritaks kägistada.

Vaata videot SIIT.

2. Highgate`i surnuaed, Inglismaa

See hiiglaslik surnuaed peidab endas mineviku süngeid saladusi, olles matmispaigaks paljudele Inglise aristokraatidele. Räägitakse, et surnuaias olla kogunenud mustades keepides kogud, kes viisid haudade vahel läbi süngeid rituaal. Samuti on kohalikel vere tarretama pannud lood vampiirijuhtumitest, kus olla nähtud viirastuslikku kogu üle kalmude hõljumas ning leitud oli ka verest tühjaks lastud loomakorjuseid. Lisaks kõigele sellele nähakse seal veel tänapäevalgi videvikutundidel vaime, kes pole rahu leidnud.

Vaata videot SIIT.

3. Bhangarhi kindlus Rajasthanis Indias

Iidne legend räägib, et musta maagiaga tegelev nõid olla ära neednud kõik, kes selles kindluses olid. Kõik nad pidid surema vägivaldsesse surma ning nende vaimud pidid jääma lõksu kindluse jõuliste müüride vahele. Inimestel on keelatud seda paika külastada päikeseloojangust kuni päikesetõusuni. Need vähesed, kes on julgenud pimedas Bhangarhi minna, pole enam kunagi sinna tagasi kippunud.


4. Niagara joa tunnel

Tunnel on 38 meetrit pikk ja asub Niagara Kanada-poolse joa all. Legend räägib, et läheduses asuvast talumajas olla jooksnud öösel välja leekides tüdruk. Ta põgenes tunnelisse ning suri seal. Kuidas ta üldse põlema läks, seda ei tea keegi. Igal juhul räägitakse, et kui keegi süütab tunnelis põlema tiku, siis puhutakse see kohe ära ning on kuulda kaugusest tulevat karjatust. Keegi üldiselt sinna tunnelisse ei kipu, kuna tegemist on külmavärinaid tekitava auraga kohaga, kus on alati tunda kellegi kohalolekut.

5. Beechworthi psühhiaatriahaigla, Austraalia

Beechworth Lunatic Asylum oli aastatel 1867-1995 suurim hullumaja Austraalias Victoria osariigis. Haigla hoonetes on surnud läbi aegade üle 3000 inimese ja paljude hinged ei saa ilmselgelt ikka veel rahu. Õudukafännidele korraldatakse seal õhtuseid vaimutuure, mille ajal jutustatakse keskaegsetest raviviisidest, mida patsientide peal prooviti.

Toimetas: Katrin Oidra

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid