Energiavampiir on keegi, kes ei suuda hoida omaenda energiat või elujõudu, seega nad imevad selle välja nendest, kes on kõrgema energeetilise tasemega. Nad on õnnetud ning rabelevad, et leida sisemist rõõmu ja seega nad otsivad seda endast väljastpoolt.

Energiavampiire saab jaotada mitmesse kategooriasse:

Ohver - ta tunneb, nagu oleks kogu maailm tema vastu, pidevalt kurdab või viriseb, üritab toituda teiste inimeste tähelepanust.

Süüdistaja - ta süüdistab alati teisi ega võta vastutust oma tegude eest. Ta paneb kohustused teiste õlule ja tekitab teistes süütunnet.

Draamakuninganna - ta otsib alati tähelepanu ja üritab välja paista. Võimendab kõiki pisiasju hiiglaslikuks negatiivseks energiaks ning seega varastab teiste positiivset energiat.

Võluja - ta viskab nalja, räägib kõigiga, proovib iga hinna eest olla tähelepanu keskpunktis, et teised suunaks oma energia tema poole.

Kade - ta tahab alati seda, mis teistel on, ning pole kunagi rahul sellega, mis tal endal on. Ühtlasi ei suuda ta tunda siirast rõõmu teiste üle.

Süütunde tekitaja - tekitab teistes inimestes häbi ja süütunnet, et saada, mida tahab.

Klatšimoor - ta pole enda eluga rahul ja seega otsib draamat teiste inimeste eludest.

Ebakindel - ta on väga madala enesehinnanguga ning oma olekuga tõmbab teiste inimeste tuju (ja energiataseme) alla.

Paranoiline android - ta on väga närviline ja hirmul. Teda ümbritseb kaootiline energia, mis põhjustab tasakaalutust nendes, kes talle lähedased on.

See pole kindlasti täielik nimekiri, aga annab hea ülevaate omadustest, mis energiavampiiridel võivad olla. Üks on neil aga ühine - nad ei suuda luua või hoida oma elujõudu positiivsel moel ja seetõttu nad imevad teistest positiivset energiat välja, tahtlikult või tahtmatult.

Kuidas aru saada, et keegi on energiavampiir?

Üheks võimaluseks on jälgida nende käitumist ja seda, kas nende olek kattub eelmainituga. Teiseks on usaldada enda kõhutunnet - kas nende seltskonnas ei ole meeldiv olla, kas pärast nendega aja veetmist tunned ennast väsinud, kurnatud ja õnnetuna või tunned ebamugavust? Isegi energiavampiiriga peetud telefonikõne võib väsitada ja tekitada haiglase tunde. Lisaks võid tunda ennast keskendumisvõimetu, väärtusetu, masendunud ja õnnetuna, võib tekkida peavalu, motivatsioon võib kaduda ning nende kohalolu puhul tunned ennast ebamugavalt ning rinnus hakkab pigistama.

Kui oled arvamusel, et mõni inimene võib imeda sinust elurõõmu ning energiat välja (tasub meeles pidada, et nad ei pruugi sellest ise teadlikud olla), siis tuleb midagi ette võtta.

Tihti piisab alustuseks sellest, kui sa hingad sügavalt sisse ning ei tagane - ei tasu lasta neil ennast oma tasemele kiskuda. Tuleb seada piire ning osata öelda ei, sest sul on valida, kas sa tahad nendega tegeleda või mitte. Võib ka proovida neutraalseks jäämist, sest varem või hiljem nad tüdinevad ära ning lähevad kellegi teisega tegelema. Üheks abinõuks on ette kujutada, et teid ühendab justkui mingi side, mille sa mentaalselt läbi lõikad ning seega lased temast lahti, või luua endale vaimne kaitsekilp. Aeg-ajalt tuleb kinnitada endale oma väärtust - seda, et sa väärid olla ümbritsetud positiivsetest ja hoolivatest inimestest, kes inspireerivad sind andma endast parimat. Kõige parem on aga olla ise rõõmus ja positiivne ning ümbritseda ennast inimestega, kes on samasugused.

Allikas: Telegram.ee