Sel suvel tulevad Tallinnasse ja mujale kontserte andma mantralaulja Kevin James Carroll Austraaliast, kõrilaulja Darpan Hollandist, hingelaulik Peia Ameerikast, funk väelaulja Paul Michell (Hanuman Project) Ingismaalt, hindu muusika asjatundja Vijay Krshna Indiast, mantraguru Satyadev Barman Taanist, zen-õpetaja Pepe Danza Urugaist ning juba on eestlasi tantsutanud ja mitmeid kontserte andnud latino-legend Fantuzzi. Kõik artistid on üle maailma tuntud ja oma žanri asjatundjad ning see, et nad sel suvel pisikest Eestit külastavad, on üks suur ime!

Maailmamuusika kontsertide kava:

Juuni

18.06.2017 Mantrad ja südamelaulud Kevin James Carrolliga (AUS) Hopneri Majas

28.06.2017 Kõrilaulja ja helimaag Darpan (AUS) Katariina Kirikus

Juuli

15.07.2017 Hingelaulik Peia (USA) Katariina Kirikus

20.07.2017 Tom Valsberg & Jane Kruus. Eestikeelsete Väelaulude CD-esitlus Katariina

Kirikus

August

08.08.2017 Mantraguru Satyadev Barman ja trummiguru Pepe Danza helirännak Katariina Kirikus

09.08.2017 Mantraguru Satyadev Barman ja trummiguru Pepe Danza helirännak Tartus Kastanimajas

15.08.2017 Mantrate pop-staar Vijay Krsna (Inglismaa) Hopneri Majas

22.08.2017 Tom Valsberg & Jane Kruus. Väelaulud Kuuma Šokolaadiga Tartus Kastanimajas

23.08.2017 Tom Valsberg & Jane Kruus. Väelaulud Kuuma Šokolaadiga - Suve Lõpupidu Tallinnas Hopneri Majas

Piletid leiad SIIT ja SIIT

Soodsate kobarpiletite soetamiseks kontakteeru maailmamuusika@gmail.com.

Kevin James Carroll - üle maailma tuntud südamelaulik (Austraalia)

Austraaliast pärit Kevin James Carroll on imeline näide südamlikkusest ja alandlikkusest ning seda väljendavast muusikast. Kevin on andnud kontserte Austraalias, Jaapanis, Soomes, Rootsis, Indoneesias ja mujal. Praktiseerides bhakti joogat (armastuse ja südame jooga) 1990. aastast alates, juhendab Kevin lauluringe ja töötubasid joogafestivalidel ja stuudiotes üle maailma. "Eestlastega laulda on alati imeline, müts maha sellise rahva ees, kes laulis end vabaks Nõukogude liidu okupatsioonist, " ütleb Kevin.

Vaata videot SIIT

*
Darpan - helimaag ja kõrilaulja (Holland)

Darpan on mees mitme ametiga - helimaag, kurgulaulja, ravitseja, heliterapeut, näitleja, kitarrist ja tseremooniameister. "Kui ma olin džunglis, õppisin ma icarosi ehk maagilisi laule, millega kutsuda ligi abistavaid vaime. Viimasel ajal olen lisanud šamanistlikele lauludele Mongoolia ülemhelisid, millel on otsene mõju inimese aurale ja astraalsele kehale. Seepärast nimetangi oma kontserte pigem helirännakuks või heliravi seanssideks. Ootan Eesti taaskülastamist suure põnevusega, eelmisel aastal oli maagilises Katariina Kirkus antud kontsert minu jaoks aasta üks kõige suurejoonelisemaid esinemiselamusi." Darpaniga liitub Tallinna kontserdil maagilise aafrika harfi ehk Kora mängija Ravi J.

Kuula Darpanit Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!"

*
Hingelaulik Peia (USA). Esimest korda Eestis!

Peia on Ameerikast pärit lauluvestja, kes on kogunud ja üles äratanud laule kümnetest iidsetest kultuuridest üle maailma. Klassikaline muusikaharidus New Englandi konservatooriumis Bostonis ja hilisemad India klassikalise laulu õpingud on segunenud Peia huviga šamanistlike traditsioonide vastu ning loonud temast erakordse ja unikaalse ingelliku lauljatari, keda austavad sajad tuhanded inimesed üle maailma.

Vaata lisa kodulehelt

Vaata videot SIIT

*
Mantraguru Satyadev Barman (India) ja Pepe Danza (Uruguai)

India päritolu mantraguru Satyadev Barman on india mantrate ja hinduismi spetsialist. Tema muusikas on esindatud nii rahu, ilu kui rõõm, mis on vürtsitatud mõistulugude ja vaimsete õpetustega. Kunagisel Bollywoodi pop-muusikul on varuks palju nalju ja kontserdimelu on näidanud, et tema muusika läheb korda igas vanuses inimestele. Satya esineb koos aafrika muusika asjatundja, zen-õpetaja ja flöödimängija Pepe Danzaga.

Kuula Satyat Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!"

Vaata videot SIIT

*
Pop-mantralaulja Vijay Krshna (Inglismaa-India)

Vijay veetis oma nooruse Krishna kodulinnas Vrindavanis, kus igast sammust saab tants ja igast sõnast saab laul. Ta on ka rahvusvaheliselt tuntud mantra-ansambli Kirtanyas ninamees, kes on õppinud templites ja aashramites paljude munkade, babade ja swamide hoole all nii india trumme, harmooniumit kui laulu. Kiraniyas esitab iidseid mantraid noortepärases võtmes ning iidsesse traditsiooni on segatud isegi elektroonilisi bassirütme.

Vaata ka kodulehte

Vaata videot SIIT

Lisaks on Eesti kõige tuntumad väemuusika lauljad Tom Valsberg ja Jane Kruus salvestanud esimese CD eestikeelsete väelauludega, mida on oodatud juba neli aastat. Värskel CD-l saab kuulata nii regilaule, keldi laule, Amazonase metsade laule kui ka laule maaemale ja tänulikkusele. Lisaks laulavad Sireenide koori liikmed ja kahes loos on solistiks 10 aastane Mona Pääsuke. CD esitluskontsert toimub 20. juulil Tallinnas, Katariina kirikus ja plaadi valmimisele saad anda hoogu SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid