Siin on 10 mõtet, millest võiksid kohe praegu loobuda, kui tahad kilosid kaotada:

1. Homme algab uus elu, täna veel võin süüa kõike. Fakt on see, et see homme ei kipu kunagi saabuma. Iga päev on võimalik mõelda, et küll ma homme alustan. Kui sa tahad midagi muuta, siis alusta kohe. Praegusest hetkest peale!

2. Ma võtan järgmise kahe nädalaga 5 kilo alla. Ära sea endale ebarealistlikke eesmärke. Kehakaalu kaotamine ei ole võidujooks, vaid see peaks olema teekond, kus toitud tervislikult, kuulad oma keha ja tunned kogu protsessist rõõmu. Kui sinu eesmärgid on juba algusest peale peaaegu saavutamatud, siis kipub motivatsioon väga kiiresti otsa saama.

3. Ma pean saledaks saama, sest siis pööravad mulle mehed rohkem tähelepanu. Jah, see võib olla tõsi, et saad rohkem komplimente ja huvi sinu vastu suureneb, kuid tegelikult peaksid alla võtma eelkõige siiski iseenda, mitte kellegi teise pärast, sest suur kehakaal mõjub eelkõige halvasti sinu tervisele ja muidugi ka enesetundele.

4. Ma ei võta endale süüa tööle/matkale/mereäärde kaasa ja jätan söögikorra vahele. Kui sööd vähem, siis mõjub see kindlasti sinu kehakaalu kahandavalt, kuid enamasti kipub olema nii, et tühi kõht saab kainest mõistusest võitu ja sa ei jäta mitte söögikorda vahele, vaid haarad esimese ettejuhtuva söögipoolise järele. Selleks, et antud olukorda vältida, paki endale kaasa pisut pähkleid, õuna, banaani või mõni smuuti. Kui nälg ei näpista, siis on kergem ka ahvatlustest loobuda.

5. Köögiviljad ja vesi ei täida kõhtu, neid on mõttetu tarbida. Ega väga ei täidagi, kuid tihti ajame me hoopis joogijanu segi näljaga ning köögiviljad annavad meile vajalikke vitamiine ja mineraale, mis aitavad kehas vältida teatud ainete puudust ja sellest tulenevaid erinevaid isusid.

6. Kui ahmid kiiresti "keelatud" toidud sisse, siis ei juhtu midagi. Nojah, see on tõsi, et siis sa märkad veidi vähem selle kõige söömist, kuid tegelikult peaksid toimima hoopis vastupidi. Kui sa ikka tahad seda pakki küpsist ära süüa või kahte tükki torti, siis võta need ja naudi! Söö aeglaselt ja naudi igat suutäit, tunne sellest toidust rahulolu. Nii kaovad süümepiinad ja negatiivsed emotsioonid ning võid ka täheldada, et tegelikult sa ei vajagi kahte tükki kooki. Said oma küllastustunde kätte ja magusavajaduse rahuldatud juba ühe tükiga.

7. Kui ma alla võtan, siis olen endaga rahul ja hakkan ennast armastama. Selle mõtte ära unustamisega võiksid tegelikult lausa alustada. Sa oled juba praegu väärt armastust, rõõmu, õnnetunnet ja kõiki muid häid tundeid. See, kui palju sa ennast armastad ja oma kehas olemist naudid ei tohiks sõltuda sinu hetke kehakaalust. Sa oled ju ikka sina ise, olgu siis kaalunumbriks 100 kilo või 50 kilo. Hoolitse enda eest rõõmuga, nii tekib sul ka soov pakkuda oma kehale teadlikult head toitu, mis annaks sulle vitamiine, mineraale ja muud tarvilikku, mida su keha tõesti vajab. Siis ei teki seda tunnet, et sinul on küll kõht pilgeni täis, kuid sinu keha on tegelikult endiselt näljane.

Toimetas: Katrin Oidra

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid