Raamatus selgub, kuidas vanameister on juba nelikümmend viis aastat mööda ilma rännanud, saanud sealhulgas kaks korda hammustada kobralt, soojendanud trummidel Jimi Hendrixilt ja visanud käppa dalai-laamale. "Värske raamat sisaldab minu parimaid seiku alates 50ndatest ja saladusi, kuidas ma olen 65 aastaselt veel täies elujõus andes üle poolesaja kontserdi aastas!" Eelmise aasta kontsert Katariina kirikus müüdi välja täissaalile ja kirikutäis tantsuhimulist publikut ei andnud reipale vanaisale asu, vaid tantsis ja tantsis ning nõudis aina lisa. Kahjuks kirikuisad sel aastat Fantuzzit kirikusse enam ei lubanud, sest tants ja trall kirikusse ei sobivat, aga pidu läheb lahti Hopneri Maja suures saalis.

"2012 andsin Saksamaal Yogavidya joogakoolis suure kontserdi, kus kogu joogahuvilistest saalitäis lõi tantsu nagu ei kunagi varem. Kuigi see oli üks kõige vägevamaid kontserte, ka sinna mind pole enam tagasi kutsutud, sest joogakooli pealik ei kiitnud tantsimist heaks. Mõistan ja austan vaimulike ja joogagurude arvamust aga minu arvates on vabastav tants ja rõõm muusikast täpselt samasugune elu loomulik osa nagu vaimsus, pühadus ja palvete tegemine", ütleb Fantuzzi.

Jutuvestja ja maailmaklassi muusik Fantuzzi, kes elab osa aastast Hawaiil oma kätega puu otsa ehitatud majas, oli 2015 aastal Viru Folk festivali publiku suurim üllataja ja plaanib järgmist reisi eestisse alles 2018. aasta augustis. Fantuzzi fännide hulka kuuluvad nii Viru Folgi peakirraldaja Peep Veedla, väelaulik Tom Valsberg, jutuvestja Erki Kaikkonen kui ka skulptor Tauno Kangro.

"Fantuzzi on mees nagu orkester, keda saadab enneolematu meeletu elujõud ja nakatav rõõm! Tema kontsert lõi mind täiesti pahviks ja seda peab lihtsalt nägema!" ütleb Katariina Kiriku kontserdist vaimustunud skuptor Tauno Kangro.

"Minu isiklik huvi on veeta Fantuzziga võimalikult palju aega, sest tema rõõm on nakkav, tema lugude ja teadmiste pagas on meeletu ning tema ellusuhtumine on alati kõiges head otsiv. Ma pole veel kohanud meest, kes oskaks anda igat kontserti sellise vaimustusega, nagu see oleks tema elu esimene ja viimane esinemine," ütleb Fantuzzi sõber muinasjutuvestja Erki Kaikkonen.

Fantuzzi kontserdid juunis:

Teisipäeval, 6. juunil kell 19 Fantuzzi Kirna Mõisas

Neljapäeval, 8. juunil kell 19 Fantastiline Fantuzzi Tartus

Pühapäeval, 11. juunil kell 19 Fantastiline Fantuzzi Hopneri Majas, Tallinnas

Vaata ka Fantuzzi kodulehte ja kuula teda oma värvikast elust jutustamas Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" eestikeelse tõlkega ja inglise keeles.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid