Elus valitseb külgetõmbeseadus

Kui sa ise oled salliv ja armastav, siis on ka sinu ümber sallivad ja armastavad inimesed. See on energeetiline külgetõmbeseadus. Seda nimetakse fusioonprotsessiks. Fusioon tähendabki seda, et mida sa sisaldad, seda sa ligi tõmbad. Ühined sama energiaga, mis on su ümber. Mida vihasem oled, seda rohkem on su ümber vihaseid inimesi, seda rohkem on su ümber vihaseid ja halbu olukordi ning sündmusi. Me loome 100% ise oma isikliku maailma.

Võib-olla tasuks järele mõelda, millist maailma me ikkagi enda ümber soovime.

Häbi ja uhkus on tunded, mis on seotud moraalinormiga

Eri kultuurides on moraalinormid enamasti erinevad. Mis aga kusagil parajasti­ häbiks on kuulutatud, seda pole kusagil ­kirjas. Häbi on energia, millel on väga tugev mõju inimese eluenergiale. See võib täielikult halvata ja viia seisundisse, kus inimene teeb enesele midagi mõtlematut.

Uhkus on enda tähtsustamine ja teistest inimestest paremaks pidamine, enda teistega võrdlemine. Ei ole paremaid ega halvemaid inimesi ega tegusid. See on meile tugevasti­ peale ­õpetatud kultuuri kontekst, et kui saavutad midagi, mis on teistest rohkem või kõrgemal, oled kohe parem. Meile on õpetatud, et kui oled saavutanud midagi, siis oled tähtis. Aga tähtis on hoopis olla õnnelik ja teha seda, mida sa ise soovid.

Kui mõistad oma tundeid, siis saad need ka ära likvideerida

Ärevus tekib sellest, kui kardad midagi. See on hirm või eneses kahtlemine. Samuti tekib ärevus usalduse puudumisest. Ärevus tekitab ka tunde, et sa ei julge teha midagi, mida sa tunned, et tahaksid teha. Surud selle energiavälja enda sisse ja keha hakkab vibreerima. Kui sa ei saa aru, miks sa värised, siis püüa mõelda, mis tunde sa endas maha surusid.

Stress - see on negatiivsed tunded. Üldsõnadena: hirm, alaväärsus, süütunne, väärtusetustunne. Kui jätame stressi kõrvale ja püüame mõista, mis tunnet me tunneme, siis saame selle tunde ka ära likvideerida. Vaata oma tunde taha. Kui oled pidevalt stressiseisundis, siis võib olla tegemist hoopis sinu sünnihetkel kaasa pakitud tunnetekomplektiga ning sa ei pruugigi aru saada, mis on nende tunnete põhjus.

Autor: Mai-Agate Väljataga

Allikas: Mai-Agate Väljataga "Loomise õpetus", kirjastus Pilgrim