Punast lõnga kantakse käe ümber selleks, et tõrjuda negatiivsust, kurja silma poolt tulevaid halbu soove ja ebaõnne. Samuti aitab punane lõng vabaneda iseendas peituvast kurjusest ja negatiivsusest ning leida hingelist harmooniat.

Punane värv on kantud planeedi Marss jõulisest energiast, mis annab jõudu ja tugevdab tahtekindlust. Seda seostatakse armastuse, vere ja tugevate inimestevaheliste sidemetega.

Usutakse, et randmepaelal on eriliselt kaitsev toime just siis, kui selle seob sulle randme ümber sinu sugulane või keegi, keda armastad ja austad. Lõngal on kaitsev toime muidugi ka siis, kui selle ise endale ümber käe seod. Soovitatavalt tuleks teha lõnga sisse sidumise ajal ka seitse sõlme ning nende sõlmimise ajal lausuda positiivseid soove, mis aitaksid sind hoida kõige selle eest, mida sa oma ellu ei vaja.

Usutakse, et inimese keha ja aura on negatiivsele energiale ligipääsetav just läbi vasaku kehapoole ning seega tasuks kaitsvat käepaela kanda just vasaku käe ümber.

Punane lõng on lisaks oma maagilisele kaitsele ka tervist parandav. Rahvatarkus teab rääkida, et punane villane lõng, mis on seotud ümber käe parandab vereringet ja annab energiat. Samuti aitab see liigesvaevuste korral.

See on lihtne aga toimiv igapäevane maagia, mida saad ise järgi proovida.

Toimetas: Katrin Oidra