Poliitikute paneelis riigi ja valitsuse seisukohta 85% põlevkivi energeetika tootmise osas ja riigi tulevikuvisioone energeetikapoliitikast globaalse kliimasoojenemise ajastul esindavad Kadri Simson (Keskerakond), Kalle Palling (Reformierakond), Liisa Oviir (SDE), Artur Talvik (Vabaerakond) ja Aleksander Laane (Eestimaa Rohelised).

Arvamusliidrite paneelis Eesti võimalustest tulevikku vaatava ja teed näitava innovaatilise riigina globaalsete kliimamuutuste ajastul esinevad Andres Tarand (klimatoloog), Marek Strandberg (keskkonnaekspert), Juhan Kivirähk (sotsioloog) ja Veikko Maripuu (investor). Paneele modereerivad Margo Loor ja Triin Teramäe.

"Eestil majandus on OECD riikidest kõige süsinikumahukam... Kasvuhoonegaasidest tingitud saaste suurenes ajavahemikul 2000-14 23% võrra...Fossiilsete kütuste osakaal energiaallikate jaotuses on 85% ...Eestis tekib inimese kohta ohtlikke jäätmeid 35 korda rohkem kui EL-is keskmiselt, neist 98% on tingitud põlevkivi põletamisest ja rafineerimisest."

OECD Keskkonnatoime ülevaated Eesti kohta leiad SIIT.

Ürituse raames avatakse ka Eesti kahe fototalendi, National Geographicuga koostööd teinud Kristoffer Vaikla ja Andrei Reinoli loodusfotode näitus.

Manifest Põxit'i järel-pidu: prantsuse keskkonnateadlik new wave jazzbändi Nouvelle Vague'i kontsert toimub Rock Cafes neljapäeva õhtul alates kell 21.30.

Manifest PÕXIT toimumispaik: Erinevate Tubade Klubi, (ETK), asub Telliskivi Loomelinnaku A1 hoone IV korrusel. Rohkem infot ja registreerimine ürituse Facebooki lehel.

Manifest PÕXIT on korraldatud kodanikualgastusel, MTÜ Kultuuritegijad alt. Üritusel ei ole taotluslikult kommertssponsoreid ega ühegi erakonna egiidi. Ürituse korraldamisele aitavad kaasa Erinevate Tubade Klubi, Keskkonnaministeerium, SpeakSmart ja Baltic Broadcasting.

Triin Teramäe, MTÜ Kultuuritegijad asutaja on pikalt elanud välismaal ja Eestisse naasnuna mures, et Eesti ühiskonnas ei ole jätkusuutliku tuleviku ega kliimamuutuste ohtude teemalist diskussiooni olukorras kus Eesti on ometi üks saastavamaid riike.Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid