Surmast ja leinast

Palju oleneb, kuidas sa millessegi usud. Meile on õpetatud, et kui inimene sureb, siis ­on sellega kõik, ja kui elame sellise teadmisega, siis me kardamegi meeleheitlikult surma. Enamik inimesi kardab, sest neil on tunne, et kui neid enam pole, siis on kõik lõppenud. Pean teid rõõmustama (või kurvastama). Ei ole lõppenud! Siis alles läheb asi huvitavaks! Sellel hetkel, kui su teadvus kehast väljub, siis see laieneb nii tohutult ja sa mõistad neid asju, millest sa kehas olles ja elades aru ei saanud. Siis saad laiendatud teadvusega silmapilk aru, mida sa siin maises elus korda saatsid. Mida tegid ja mida tegemata jätsid. Ja kas pead tagasi tulema, et seda õppetundi korrata.Sellel hetkel, kui mõtled, et tahad minna oma lähedase juurde, kes maha jäi... Sellel hetkel oledki tema kõrval. Su laiendatud teadvus võimaldab seda. Seal pole aega ega ruumi ning mõte läheb kohe täide. See ongi igavik...

Inglite olemasolust

Inglid on loomulikult olemas. Kõigepealt on sul endal kaitseingel ja teejuht, kes on sinuga alati kaasas. Igal inimesel on oma kaitseingel, kellega võib iga päev suhelda. Temaga saab suhelda nõnda, et kui oled millelegi mõelnud, siis esitad küsimuse ja keskendad oma tähelepanu rindkeresse. Ning siis sa kuuled, kuidas ingel mõtleb. See on harjutamise küsimus. Kogu vaimne areng ja õppetunnid on sulaselge harjutamine. Kui mina tahan oma kaitseingliga rääkida, siis kõigepealt lõpetan mõtlemise ja lähen üle tunnetamisele. Kui ma tunnetan, siis on mu silmad fookusest väljas, ja siis ma ka näen teda - oma kaitseinglit. Ma räägin temaga, küsin temalt oma küsimuse ning siis tunnetan tema vastust mulle. See on puhas tunnetamise küsimus ja seda saab harjutada. See pole mitte kellelegi võimatu või lootusetu ettevõtmine. Aga inglid võivad olla ka igavesed tegelased! Nad võivad sind ka lohku tõmmata ja su üle nalja visata. Pole mõtet solvuda.

Palvest

Vaata, mis on su palve sisu. Veel tugevamini mõjub, kui sa selle peas mõeldud palve välja ütled. See ongi palve. Meil on palvetamisest valed arusaamad. Et peame põlvili laskuma ja teatavas ruumis olema vms. Oleme selle palvetamise justkui ära seadustanud. Palve mõju on seotud tugevalt uskumisega. Kui sa siiralt usud, siis läheb palve täide. Palve võib olla ka lihtsalt tänamine. Mina tänan. Mina olen tänulik.

Palvetest lähedastele

Sinu kaitseingel ei saa kedagi teist kaitsta. Kui tahad oma lähedasi kaitsta, siis teavita endale igal võimalikul juhul, et sinu armastus kaitseb neid, keda sina armastad. Armastus on energia. Seda ei tohi muretsemisega sassi ajada.

Taevariigist

Taevariik on inimese sees. Põrgu on samamoodi sinu sees. Oleneb sellest, millised tunded sinu sees parajasti valitsevad. Kui mõelda Kristuse järgi taeva ja põrgu olemasolu, siis tema mõtles nende all midagi, mida meie siin ei näe ega pruugi mõista.

Teispoolsusest

Teispoolsus on lihtsalt siinpoolsusest erinev sagedus. Teispoolsus ei ole kusagil mujal, see on siinsamas. Meie meeleorganid tajuvad ainult seda tasandit, kus me praegu ise oleme. Kui harjutame, võime siiski tajuda ka teist reaalsust ehk teist võnkesagedust. Aga mis on hingeränd? Hing käib Maa peal. Inimese kõrgemal minal on palju hingeosasid. Ta võib neid eri osasid saata Maa peale isegi korraga, eri kehadesse.

Hingerännust

Hingeränd tähendab, et kõrgem mina saadab hingeosasid füüsilisse kehasse kogemusi saama.
Vanal hingel on palju kogemusi ja Maa peal on ta käinud palju. Mitte midagi, mis sa eelmistes eludes teinud oled, ei saa nimetada ei heaks ega halvaks. On lihtsalt erinevad kogemused.

Allikas: Mai-Agate Väljataga "Elutarkuse terad", kirjastus Pilgrim