Ma tunnen kaasa Eesti naistele, kellele mees kunagi ei ütle õhtul voodisse minnes, et "Kallis, ma armastan Sind endiselt". Ma tunnen kaasa Eesti lastele, kelle vanemad ei leia päevas tundi aegagi, et oma argitoimetused jätta ja nendega mängida või rääkida, ilma et telekas lõugaks, telefon heliseks või mõni netiportaal samal ajal lahti poleks. Mul on ka kassidest ja aafriklastest kahju, aga tegelikkuses on see silmakirjalik, kui me hoolime terve maailma hulkuvatest kassidest ja kodututest, šeerime Facebookis haigete laste, kadunud koerte ja nälgivate pärismaalaste pilte, aga samal ajal ei märka oma koduseinte vahel taibata, et meie roll on pakkuda hoolt, armastust ning kodusoojustjust siin, kus me praegu oleme.

Me vahime romantilisi filmikesi, unistame romantikast, aga endal on mees juba kuu aega kuival... Ega see José Ignacio ei tule sinu magamistuppa ega süüta seal küünlaid ega tari sind Tarzani kombel voodisse. Seda võib teha sinu mees, aga ilmselt ei juhtu see siis, kui sina, naine, lokirullid peas, puuvillases öösärgis magamistuppa ilmud, rääkides, et homme oleks vaja ülemise korruse põrand ära lihvida. Ja, mees, sinu naine ei hakka ka koduseinte vahel pornostaariks, kui sa pole raatsinud teda viimased kümme aastat restoranigi viia ja kui ainus romantika seisneb õllepurgitaga "Tuvikeste" vaatamises, samal ajal kui naine kööki koristab ja laste kooliriideid triigib.

Kui kindel sa oled,et sinu "like" aitab mõnel nälgival lapsel kõhtu täis saada, et sinu "like" aitab kaugel USAs elaval Jordanil või Alice'il terveks saada? Sina ei tea, mina ka ei tea, aga ma luban, et sinu pingutus armsa lähedase suhtes aitab sul panna end tundma, nagu oleksidki muutnud maailma, ja aitab sul luua reaalsust, mis sarnanebki kaunilõpulise seebiseriaaliga.

Allikas: Kadri Luik "Julgus mõelda, julgus öelda", kirjastus Pilgrim