Näiteks pettis üks ärimees oma koostööpartnerilt välja suure summa raha, mille tagajärjel jäi viimane koos naise ja lastega sisuliselt kodutuks. Petjat ennast tabas hiljem sootuks ebameeldivam saatus, mil temaga juhtus ränk liiklusavarii, et kogu ebaausalt võõrandatud rahasumma pidi ta paigutama hoopis enda taastusravisse, mitte elu nautimisse.

Minul endal on ka elust enesest lihtsamaid näiteid tuua. Näiteks üks "valgustunu" ingelterapeut hoiatab inimesi minu juurde sattumise eest. Olen tähelepanust liigutatud, aga tema enda juurde millegipärast inimesed üldse eriti minna ei taha. Tsiteerides klassikuid: "Ma pole see, kes sa arvad, et ma olen. Sina oled see, keda sa arvad mind olevat." Nii et bumerang teeb oma tööd.

Või näiteks andsin ma siin Keenias ühele toredale ettekandjale veidi tummisema jootraha. Universum tekitas kohe vastu tasakaaluolukorra, mil see neiu kutsus mind enda koju tasuta õhtusöögile, korraldades mulle Aafrika toidu valmistamise kiirkursuse, mille sarnast võimalust siin külavahel kohe naljalt ei leiaks. Sellest edasi läks ringlema aga veel mitu toredat bumerangi...

Inimesed, te ärge kartke anda. Jääge ise siiraks ja lahkeks, siis pole teil midagi kaotada. Kui kauplete näiteks turul, siis on oluline ära tunnetada, et teine pool ka tasakaalu jääks. Kes tahab tüssata, olla ahne, omandihimuline, sihilikult pahatahtlik või kitsi, las ta teeb seda, see pole teie asi.

Ema Theresagi on öelnud, et andmisest pole keegi vaesemaks jäänud. Samamoodi hea sõna teise pihta ei võta sinult tükki küljest ega nõrgesta sinu positsiooni. Tuleb ise ära tunnetada, millal on ehe andmise tahe. Sealjuures ei peaks andma midagi viisakusest ega kohustusest kui mõni kampaania või korjanduskarp agressiivselt peale lendab.

Universum toimib just selliselt, et kui ise annad siiralt, siis sulle korraldab elu ka kõike kergemalt ja mõnusamalt. Kui võtad saamahimuga ja ahnelt, siis sinult võetakse veel ootamatumalt ja äkilisemalt. Energia ringleb ja on alati vahetuses. Kõik sätitakse lõpuks ikkagi tasakaalupunkti, aga seda alati millegi arvelt.

Parem mitte muretseda puuduoleva pärast, vaid usaldage ja teadke, et kõik üleliigne läheb tagasi ringlusesse ja kõik vajalikud tühimikud saavad täidetud ja seda just sellise mustriga, mille ise olete maha külvanud. Oluline on tunne, mõte ja energia sinu andmise ja saamise taga.