Vaagnapõhjalihastel on paar naise jaoks vägagi olulist funktsiooni. Kujuta esmalt ette, et naise keha on anum. Vaagnapõhjalihased moodustavad selle anuma põhja. Kui lihased on toonuses, on sul "põhi", mis lisaks sellele, et ei lase siseorganitel kehast "välja kukkuda", tekitab ka sisemise tõste, hoides kõiki organeid nende õigetel kohtadel. Kui lihased ei ole toonuses, võivad selle tulemuseks olla paljud erinevad probleemid: tilgad püksis, organite allavaje, probleemid tsükliga, viljatus, alaseljavalud, ning mitte just vähetähtis, tundetu ja kuiv intiimpiirkond. Lisaks füüsilistele teguritele on Yonil võim ka naise eluenergia üle. Ka siia võib tõmmata võrdusmärgi toonuses lihased = suurem elujõud. Elujõud on aga see, mis teeb elu elamisväärseks.

Viimased uuringud näitavad, et 60% naistest puutub kokku vaagnapõhjalihastest tingitud probleemidega. Veel kurvem on seejuures see, et enamus neist naistest peab oma probleeme normaalseks või mingite muude näitajatega (rasedused, vanus, haigused) paratamatult kaasnevaks olukorraks. Tõsiasi on see, et vaagnapõhjalihased mängivad naise elus, tema füüsilises ja emotsionaalses heaolus väga olulist rolli ning nende toonus sõltub enamikul juhtudel naisest endast.
Paljud naised tunnevad "alumisele korrusele" mõeldes ebamugavust ega pea tema eest hoolitsemist esmatähtsaks. Siinkohal ei pea ma silmas mitte ainult välist hügieeni, vaid ka sisemist, sh lihaste toonust, mis suures osas määravad ära naise enesehinnangu, suhte partneriga ja intiimelu kvaliteedi.

Hea uudis on see, et vaagnapõhjalihaseid saab treenida ning nad alluvad treeningule väga hästi. Intiimlihaste treenimine suurendab alakõhus hapniku- ja verevarustust, toob sinna juurde toitaineid ja energiat. Lihaste stimulatsioon, nende pingutamine ja lõdvestamine ning õige hingamine võivad leevendada ja ravida mitmeid günekoloogilisi probleeme, tasakaalustada hormoone, suurendada viljastumispotentsiaali.

Sellest, kuidas intiimlihased enda kasuks "tööle" panna ning oma naiselik vägi valla päästa, tuleb juttu praktilises töötoas: Vaagnapõhja- ja korsetilihaste tervis Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, vaata lähemalt SIIT.

Artiklis on kasutatud infot veebilehelt: www.minaolenginaine.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid