Kuidas suhelda oma koduvaimuga?

Meie kodus elab koduvaim, kellel on meiega võrdsed õigused. Temaga võib sõbrustada. Kui ma näitan talle välja oma austust ja lugupidamist, mitte ei ignoreeri teda, siis tekib vastastikku kasulik sõprus. Mina toidan teda šamanistlikult aga tema aitab mind nende peenmaailma asjadega, mida ma ise ei saa teha füüsilises maailmas.

Oma koduvaimu tuleks kindlasti ka toita. Võib võtta väikese tassikese ja valada sinna piima. Ei pea just piima panema aga kindlasti peaks tegu olema millegi naturaalsega, võib olla leivatükike, pliin või küpsetis. Aga tuleb silmas pidada, et see oleks tõesti puhas, korralik ja naturaalne toit. Snickersit koduvaim kohe kindlasti sööma ei hakka.

See, mis söök seal kausikeses on, ei olegi nii oluline, sest see on lihtsalt informatsiooni edasiandmise vahend. Kõige tähtsam on ikkagi see informatsioon, mida ma sinna panen. See info, mida sinna on vaja panna, on meie emotsioonid. Kui seda sööki või piima panna koduvaimule, siis tuleb ka öelda, et "koduvaimuke, sa oled nii armas ja tore ja ilus. Ma väga austan sind ja tunnustan sinu olemasolu. Me elame sinuga ühes ruumis. Võta vastu minu armastus ja emotsioonid kui väeallikas ning kaitse ja hoia minu kodu". Ja ongi kõik. Selleks kulub maksimaalselt minut.

Koduvaimule mõeldud söögi-joogi võite panna kassi kausikese kõrvale, aknalauale või laua alla, et seda ümber ei ajaks. Kui teil on kass, siis ta joob selle piima pärast ära. Aga joob alles siis, kui majavaim on oma väe sealt võtnud. Kui kassi pole, siis piim läheb hapuks, see tuleb lihtsalt välja valada, kauss pesta ja uus panna.

See on minupoolne lepingu täitmine. Seejärel täidab majavaim oma lepingupoole. Suuremat osa tema tegutsemisest me isegi ei märka. Majavaim säilitab meie toiduaineid - need ei rikne, kodus pole halbu lõhnu, ei ole erinevaid parasiite ega putukaid. Asjad ei purune niisama. Isegi tolmu koguneb vähem, sest majavaim hoiab kõike.

Kuid on ka äärmuslikke juhtumeid. Kui keegi tuleb näiteks halbade kavatsustega teie majja, siis võib juhtuda nii, et juhuslikult justkui kukub talle kapi pealt vaas pähe, mis on seal juba kümme aastat seisnud ja pole kunagi kukkunud. Kui keegi soovib varastada teilt, siis koduvaim kaitseb teie vara ja jätab kasvõi vargal sõrme kapiukse vahele. Inimese vara kaitseb ta just sellepärast, et temasse usutakse, teda austatakse ja et see on ka tema kodu.