Tõelise vabaduse saavutame me siis, kui meil on mõttevabadus, otustamisvabadus, tegutsemisvabadus ja valikuvabadus. See ei ole aga sama, mis minna poodi leiba ostma ja valida etteantud kaubamärkide vahel. See tähendab, et ennekõike me valime ise, milliseid mõtteid mõelda, milliseid tundeid tunda ning alles siis valime, mida üldse oma ellu vastu võtta ning mida mitte. Vabadus tähendab ka otsust valida ise, milliseks kujundame oma päevad ilma, et meil oleks äratuskell halastamatult kõrva ääres tiksumas, et igal hommikul ärgata selleks, et joosta kuhugi lihtsalt selle pärast, et on vaja.

Vabadus tähendab olla oma elu ja aja peremees kõigis aspektides siin elus. Kui valid ise, mida Sa oma ellu vastu võtad ja kuidas oma elu lood, siis ei ole enam kohustusi. See, mis kõrvaltvaatajale võib näida kohustuse või tüütu rutiinina, see on Sinu jaoks puhtast südamest tehtud valik ning nõnda muutub elus kõik naudinguks.

Esmapilgul võib näida see kõik justkui hookuspookus või imal klišee, kuid astumata ise seda sammu sisemise vabaduse suunas ei olegi võimalik aimu saada ega hoomata seda võlumaad, kus me elada võiks. Kõik algab oma mõtete vabastamisest, et mitte pimesi järgida ette antud norme, tavasid, harjumusi, kombeid, keelde ja käske. Alles siis saab kuulata oma sisehäält, et teha puhtast südamest tulevaid otsuseid. See ei pruugi algul lihtne olla, kuna meid on maast madalast tambitud järgima erinevaid reegleid. Kindlasti muudab see elus palju. Muudab võib-olla elukoha ja elukutse valikut, muutuvad inimesed meie ümber, ühed lähevad, teised tulevad ning see kõik ongi loomulik vabanemise protsess.

Ei tasu kinni hoida sellest, mis Sinu eluteed ei toeta. Ole tänulik ja armastav selle suhtes, mis olnud on ning mine kerge ja julge südamega vastu muutustele, mis panevad iga Su ihuraku mõnusalt värelema, kuna tunned tõelist naudingut elus olemisest.

Pea meeles, et Sul on vastutus oma hinge heaolu ja arengu ees ja kes muu selle eest hoolt kannab kui mitte Sina ise. Otsi üles oma tõeline tee ja kingi endale vabadus!

Soovin Sulle imelist vabanemist!

Autor: Annamaria Venski

Allikas: Hingepesa facebooki leht

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid