Stop! Juba see on esimene ohumärk, et sa ei oska päriselt aega maha võtta. Need on üksnes uitmõtted, millel puudub seos reaalsusega. Sina vajad päriselt puhkust! Ja puhka enne, kui sinu parim sõber tervis hakkab sulle teatud ohumärke ja signaale saatma, et nüüd tuleks elu mõnda aega slow motion (aegluubis ingl k - toim.) tempos võtta.

Tähelepanu, need soovitused töötavad vaid siis, kui sa tõesti neid oma ellu päriselt rakendad! Ainult sinul on see keha, mille valisid, need jalad, mis sind kannavad ja need käed, mis oskavad midagi teha, see pea, mis suudab mõelda ja analüüsida. Hakka kohe elama! Juba esimene samm, mille teed, viib sind elus edasi!

Surmani on veel aega ja temaga on sul oma diil! Slow motion on parim abimees! Ära tee nüüdsest ühtegi asja ilma sisemise rahuta ja tasakaaluta!

Otsusta kohe, ükskõik, missugused on sinu kohustused või lepingud, lihtsalt aeg maha võtta. Ei, sa ei vea kedagi alt! Sa ei vea alt oma tööandjat, sest tal võib sind veel aastateks vaja minna. Sa ei vea ka alt oma lähedasi, sest ka nendele oled sa hindamatu, kui oled elus! Sa veaksid alt vaid iseennast, kui samas tempos edasi liiguksid, kõrvad vilisemas, süda puperdamas, pearingluste ja hingamisraskustega. Õlad suruvad, kukal on kange, vererõhk hakkab kõikuma, pidev ärevus ja maandamatus. Magamisraskused muutuvad tavaliseks, valusööstud läbivad keha erinevaid piirkondi. Keha stressi- ja kortisoolitase tõuseb, adrenaliin on pidevalt laes, võitle või põgene iseenda eest.

See ei muutu paremaks - olukord läheb ajaga aina hullemaks, sest sinu keha on kasutamas hädavarusid, mis on sulle antud vaid juhuks, kui tõesti surma eest pead põgenema - ja nüüd teed seda juba igapäevaselt, mõtle sellele juba kohe. Parem alistu! Nüüdsest ainult slow motion rütmis - aeglaselt, sisemise rahuga, kaalutletult. Lepi endaga kokku, et iga sinu järgnev mõte, tegu ja samm tuleb ainult läbi sisemise rahunemise. Ja ükskõik, kui palju sinu ärevus ja kärsitus tahavad sellele vastu vaielda - lepi endaga kokku, et rahu on esimene seisund, mis tuleb enda sees leida, et saada tagasi kvaliteetne eluviis.

Võta kohe aega kvaliteetseks puhkuseks

Parim puhkus on korralik uni. Meie aju on organ, mis lausa vajab und. Und ei saa me kuhugi edasi lükata. Kogu meie keha kuni rakkudeni välja uueneb une ajal. Ja pea meeles - ükskõik, kui hull on olukord, meie keha on võimeline õigete võimaluste avanemisel täielikult taastuma ja tervenema. Kas sa oled aga kindel, et sinu magamistoas on kõik seatud nii, et sa seal ka päriselt välja puhkaksid? Leia oma voodile asend, isegi kui on vaja korralik ümbertõstmine ette võtta, kus sa tõesti tunned, et saad end välja magada. Me viibime suurema osa oma elust just selles magamistoa voodis - seega kanna hoolt, et voodi oleks sätitud täpselt sinu keha järgi. Uuri aroomiõlisid - lavendel, tsitruselised, bergamot, kummel - kõik, mis sind rahustavad ja uinutavad. Pane magamistuppa hubane soolalamp. Aseta magamistuppa sobivaid kristalle - ametüst, roosa kvarts, seleniit - taaskord tunnetades, kas need on sulle sobivad, mis tooksid hea une. Ära usu ühtegi varasemat teooriat ja lähtu vaid iseendast, mis sulle sobib. Mediteeri enne magamist. Tee oma magamistoast tõeline rahunemisparadiis ja naudi igat kui sekundit und.

Hakka tegelema joogaga

Jooga on imehea abimees keha korrastamiseks. Läbipõlemise korral on toimunud kehas tuumareaktsioon, mille tagajärjel on adrenaliininäärmed avaldanud kehale nii suure laengu, et kogu organism on võitle-või-põgene-režiimil olles üle kurnatud. Arstid teavad, et kui näiteks ärevushäire tagajärjel on neerupealsetes vallandunud adrenaliin, läheb üsna kaua aega, et keha tasakaalu tagasi saada. Joogid teavad, et kundalini sündroomiga kaasneb nii tugev praanalaeng kehale, mis vallandab adrenaliininäärmed ning et selle tasakaalustamiseks peab endaga kõvasti vaeva nägema, et elu tasakaalu viia. Teinekord kulub selleks aastaid. Aga ka mõned aastakesed pole liiga pikk aeg sinu elust, sest sul on veel palju maailmale anda. Jooga viib keha närvid, näärmed ja energiakanalid tasakaalu tagasi. Ükskõik, kui halvasti sa end tunned, leia aega enda venitamiseks ja painutamiseks. Jooga aitab sul taastada normaalse hingamise rütmi ja toob mõtetesse rahu. Sinu närvisüsteem ütleb sulle hiljem - aitäh! Lisaks pea meeles, et erinevalt varasemale kooliõpiku teadmisele omab ka närvisüsteem võimet taastuda. Anna kehale selleks lihtsalt võimalus.

Suhtle ainult nendega, kes sind mõistavad

Sa võid kujutada ette, et need, kes ei ole kogenud läbipõlemist, ei suuda eales mõista, mida sa tunned. Sa oled nagu kosmos, kes soovib ühenduda maaga, aga antenn on rikkis. Sagedus on teine. Seetõttu ära punnita selgitada ja end õigustada ja arusaadavaks teha neile, kes nii ehk naa sinust aru ei saa ja kõige äärmisel juhul sind üldsegi hukka mõistavad ja sind veel kõige halvimal stsenaariumi puhul risti löövad ja sulle räigeid hinnanguid annavad. Sina aga ei ole ohver. Kinnita endale, et jah, sinu maailm on muutunud ja tunned end nagu tulnukas kesapõllul, aga sinusarnaseid on täna rohkem, kui sa arvatagi oskad. Tuleb vaid need inimesed üles leida ja sa ei pea end kunagi üksinda tundma. Ja ükskõik, kui pime võib olla sinu hinge pimedam öö, pea meeles, et sinu kaitseinglid ja kõrgem jõud on alati sinuga, juhtides sind sellest olukorrast kuidas tahes läbi nii, et sinu elu lihtsalt laabub omal moel, omasoodu, vastavalt sinu teekonnale ja õppetundidele.

Ole kannatlik

Läbipõlemisel võib ilmneda väga palju erinevaid sümptomeid - ärevusest ja paanikast depressiooni ja kurnatuseni välja. Need paljud on seotud just füüsilise keha ümber kohaldumisega ja sümptomid, mis tekivad, võivad olla äärmiselt ebamugavad. Ja see ebamugavus on appihüüd muutumisele.

Päevad ei ole vennad. Mõnel päeval oled sa eufoorias ja juba arvad, et see jube aeg sinu elust on läbi. Järgmisel päeval võib sind aga tabada suurim madalseis, mida eales oled tundnud. Ära heida meelt. Ükskõik, kus sina parasjagu oled, pea meeles, et lisaks sinule on maailmas väga palju inimesi, kes teevad läbi täpselt sama, mida sina. Ka vaimsed inimesed ning ka äärmiselt edukad äriinimesed - meie kehad on ühesugused ja seetõttu võib läbipõlemine tabada igaüht, aga eelkõige neid, kes sunnivad end olema edukamad, tublimad ja säravamad kui teised. Anna endale aega ja ajaga läheb kõik tasakaalu. Ja mis veel parem, võid leida end hoopis teisest kohast oma elus, uute eesmärkide ja tegevustega.

Säilita eesmärgid

Ükskõik, kui lootusetu on olukord - tunned end kui põrandapesu mopp - ära unusta, et siin elus on sul eesmärgid täpselt nii kaua, kuni sul on keha. Ükskõik, mis see ka oleks, vali endale üheks aastaks näiteks 3-4 suuremat eesmärki, milleni tahad jõuda. Läbipõlenud või mitte - Universum vastab sulle ikka ja seal tasandil ei mõisteta läbipõlemist kui kriisi, vaid kui vaimset kingitust, sest nüüd oled sa valmis arenema! Oled endiselt üks osa loomingust ja äärmiselt tähtis osa vaimsest maailmast, seetõttu ka sinu palvetele ja soovidele vastatakse - ära siis jäta oma unistuste nimel tegutsemast! Ja pea meeles - isegi kui tunned end halvasti, siis oma unistuste poole liikumine annab sulle kasvõi väikese grammi endorfiine, sest tead, et isegi kui oled läbi põlenud, oled võimeline endiselt elama ja nii see on!

Õpi midagi uut

Isegi, kui sa arvad, et sinu elu on läbi, siis tegelikult nii lihtsalt ei pääse siit keegi ning läbipõlemine on alati millegi uue algus. Seetõttu kasuta aega siin kehas olles kasulikult ja õpi midagi uut. Leia mõni kursus või koolitus, kus oled tahtnud ammu osaleda. Ükskõik, kas see on helmestikand, tarokaardid, tants, jooga, kristallid, reiki, muusikatund või miski muu - mis iganes tundub sulle atraktiivne, tee seda! See annab sulle taas tunde, et oled väärtuslik, oskad midagi uut ja liigud siin elus edasi oma uuenenud teadmistega. Isegi kui sa oled jäänud oma läbipõlemise tõttu töötuks - see on ilmselge märk, et sinu hingel on siin maa peal hoopis muu töö vaja ära teha ja see võib olla hoopis midagi suuremat ja tähendusrikkamat.

Tegele oma halbade tunnetega

Ükskõik, kui palju me ei magaks ja puhkaks, mis justkui peaks meid läbipõlemisest päästma ja tervendama, ei võta ööuni ära meie halbu tundeid. Need on emotsioonid, mida oleme enne läbipõlemist väga pikalt alla surunud ja mis nüüd korraga hopsti on esile kerkinud, sest närvisüsteem ja sinu energiakehad ei suuda neid vibratsioone enam alal hoida ja lubavad kõik pinnale kerkida, sest energiakehad annavad järgi ja kõik, mis alateadvuses, on nüüd korraga tavateadvuses - sa näed seda, mida sa sisaldad. Hakka neid tundeid tundma! Ja võta nad omaks. Ära kingi neid ära - ära anna neid kellelegi teisele ja ära ela neid tundeid teistele välja. Ära projitseeri neid teistele, vaid võta neid kui võimalust saada ise targemaks ja valgustunumaks. Kui suudad oma pimedama poolega sõbraks saada - kus asuvad sinu varem varjatud alaväärsuskompleksid, süütunded, viha, raev ja raskused - saab ka suurem valgus sind täita, lubades sinu südamesse ja olemusse rohkem armastust.

Ja viimaks, kõige parem uudis:

Läbipõlemine on üks valgustumise sümptom!

See on tõeliselt hea uudis neile, kes küsivad enda käest, et miks nüüd mina. Miks mina põlesin nagu hele pirn ja nüüd olen läbikärsanuna nagu tühi kott? See on just sellepärast, et sinu hingel on sulle midagi palju tähtsamat öelda: sa valgustud! Ja mitte keegi ei öelnud, et see oleks lihtne. Kuid ära anna alla! Kui sa tead, et oled miljoneid kordi kehastunud ja taas kehastunud, et tulla siia ellu oma lõplikku hingelist ärkamist ja valgustumist läbi tegema, kas sa siis annaksid alla ja tahaksid oma tähetunni varem lõpetada? Kas kõik need materiaalsed olukorrad ja mured, mis on tekkinud, on võrreldes sinu valgustumisega kui ühe Universumi eriliseima kogemusega üldse võrreldavad? Mõtle sellele ja tunneta seda!

Mina usun sinusse! Ja ma tean, et sinu sees on see võimas jõud, tõeline tuumaenergia, see võimas armastus ja vägi - ja sa tõesti valgustud. Oled väärt kõike, mida see maailm siin pakub. Iga sinu sõna, mõte, tunne või tegu on väärtuslik. Tee see samm ja hakka elama - ükskõik, kui raske täna on. Inimvõimetel ei ole piire. Leia sarnaseid inimesi sarnaste kogemustega - võid taibata, et läbipõlenud inimesed ei ole elu heidikud, vaid äärmiselt andekad ja erilised inimesed - sinu maailmapilt võib täielikult muutuda ja sa ei tunne ennast enam ära.

Ma tean, et sa suudad ja usun igasse sinu viimsesse kui rakku!

Namaste!

Autor: Triin Anni