Käes on kõige maagilisem aeg - ülioluline murdepunkt aastaringis. Päevad on lühikesed, unine päike käib madalalt ning ööd on pikad. Aasta kõige pikem öö on ukse ees, see on talvine pööripäev koos oma müstilise väe ja erakordse energiaga.

Samamoodi, nagu meie esiisad, austame ka meie eluringi tsüklilisust ja aastaaegade vaheldumist, mis meenutab meile, et elus toimub katkematu muutumine ja just see tärkamine, õide puhkemine ja seejärel taas kord hääbumine aitab meil meeles hoida, et see on elu loomulik ja vältimatu osa.

Pööripäev on aeg, kus lõpetatakse kõik, mis peab minema ja on meie jaoks täitnud oma ülesande. Nüüd peab tulema see, mida me oleme oodanud ja tahame tuua oma ellu nii energeetilisel tasandil kui ka materiaalsel. Pööripäev langeb ka enamvähem kokku vanade eestlaste toomapäevaga ning seetõttu on siin ka ühiseid uskumusi ja jooni. Usutakse, et just praegune aeg on oluline kurjade jõudude peletamise, valgusele ja päikesele uue jõu kindlustamise poolest.

Praegu on keelatud kõik tööd peale pühadega seotu ehk siis lubatud on eeskätt koristamine, kraamimine ja pühadetoitude valmistamine. Eriti keelatud on ketramine ja jahvatamine. Mõlemad tegevused on seotud päripäeva liikumisega, mistõttu neid on seostatud päikese liikumisega. Rangelt on keelatud puude raiumine ja nende koju toomine.

Selleks, et olla rohkem kontaktis Maa ja silmale nähtamatute, kuid ometi väga väekate energiatega, on alati tehtud rituaale. Talvine pööripäev on just see õige aeg, kus kõik uksed ja portaalid on valla, mis lihtsustab vaimumaailmaga kontakti võtmist. Võta täna endale kindlasti aega, et minna loodusesse jalutama - mine parki, metsa või mereäärde. Tunneta enda ümber taimi, puid, maad ja vett. Koge ühtsuse tunnet kogu universumi ja Maaga. Kodus süüta kindlasti küünlad, et tähistada valguse võitu pimeduse üle ning seda, et just nüüd algab tasahilju uus tärkamise aeg ja päevad hakkavad kukesammu võrra valgemaks minema.

Maagilist pööripäeva!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid