Kogemused, mida olen läbi elanud, on olnud põnevad ja innustavad, need on lisanud elule vürtsi. Sul pole tarvis neid kõiki – ega osagi neist ette võtta. Sul pole tarvis minna Aafrikasse safarile, sa võid lihtsalt minna ümber nurga ja aidata oma kandi kodutuid. Kui koged midagi uut, võivad avaneda uued maailmad. See võib olla uus asi, mida näed või kuuled, vestlus või film või seminar, mingi mõte, mille leiad järgmiselt leheküljelt – sa ei tea kunagi, mis võib juhtuda.

Vaatame nüüd üle mõned su võimsamad kogemused, mis su elu on kujundanud. Võta kohe praegu mõni minut ja kirjuta üles viis kõige võimsamat kogemust,mis on kujundanud sind niisuguseks inimeseks, nagu sa oled. Pane paberile mitte ainult selle kogemuse kirjeldus, vaid ka see, kuidas see kogemus sind mõjutas.

Kui kirjutad üles kogemuse, mis tundub olevat sind negatiivselt mõjutanud, siis tule otsekohe lagedale teistsuguse tõlgendusega, maksku mis maksab. Leia endas pisut usku või uus vaatenurk, mida sa pole enne võimalikuks pidanud. Pea meeles, et kõik elus juhtub mingil põhjusel, kõik toimuv on meie huvides. Vahel läheb aastaid või aastakümneid, et leida üles sündmuste väärtus. Ent kõigil kogemustel on oma väärtus.

Kui vaatad üle nimekirja sündmustest, mis sind on elus positiivselt kujundanud, siis mõtle, millised uued kogemused võiksid su eesmärkidega seoses väga olulised olla. Milliseid kogemusi sa vajaksid? Hea küsimus võiks olla: "Millised uued kogemused aitaksid saavutada edu kõige kõrgemal tasandil, saada seda, mida ma oma ellu tõeliselt tahan?"

Võib-olla peaksid võtma eeskujuks kellegi, kellel on suurepärane suhe; leia üles tema uskumused ja palu tal oma kogemusi kirjeldada. Või on sul ehk vaja otsida kogemusi, mis panevad sind elu rohkem hindama või tee midagi, mida tehes tunned, et annad midagi maailmale.

Nüüd mõtle lõbusatele kogemustele. Võib-olla pole sul neid "tarvis", aga mõtle, mis sind lõbustab või lihtsalt paneb sind end hästi tundma. Ma hakkasin õppima võitluskunste, sest teadsin, milliseid suurepäraseid seisundeid see annab. Ma sain tae kwon do's musta vöö kaheksa kuuga, õppides otse suurmeister Jhoon Rheelt ja võttes eeskujuks ta äärmiselt tugeva keskendumisoskuse. Sain aru, et kui mul on kogemus, et suudan end distsiplineerida võitluskunstis, siis see käib ka teiste valdkondade kohta - ja ongi nii. Seega, mida uut sina võiksid ette võtta?

Kui oled välja mõelnud suurepärase nimekirja kogemustest, mida tahad läbi elada, pane igaühe juurde kirja, mis ajaks oled seda kogenud. Otsusta, mida tahad teha või õppida ja millal sa mingit asja teed. Millal sa hakkad hispaania või kreeka või jaapani keelt õppima? Millal sa lähed õhupalliga sõitma? Millal sa lähed kohalikku vanadekodusse jõululaule laulma? Millal sa teed midagi ebatavalist, midagi uut? Milliseid kogemusi saaksid pakkuda oma perekonnale, mis oleksid hindamatu väärtusega? Võib-olla viid lapsed teadusmuuseumisse; võib-olla piisaks lihtsalt sellest, kui räägid neile oma suguvõsa ajaloost, võib-olla lähete külla vanavanematele ja palute neil rääkida oma elust ja õppetundidest. Milliseid hindamatuid kogemusi on nendel kuue-seitsme-kaheksa-üheksakümneaastastelinimestel noorematele edasi anda.

Pea meeles, sellised eluhetked kujundavad meid. Meie taotleme ja loomeneid hetki, mis tõstavad meid kõrgemale ja viivad teispoole piire .Nüüd tõuse ja astu elumängu. Lase oma kujutlusvõimel vabalt lennata, mõeldes välja, mida uurida ja kogeda - ja alusta kohe praegu.

Milliseid uusi kogemusi, mis avardaksid su elu, võiksid täna leida? Kuidas need sind mõjutaksid? Hakka tegutsema ja naudi võimaluste uurimist. Avastagem see suur muutus, mille aluseks on su identiteediotsingud ...

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid