TERVITAME KOGU LOODUST!

Inimesed

Me oleme täna kogunenud ja me näeme, et elu ringkäigud jätkuvad. Meile on antud ülesanne elada tasakaalus ja kooskõlas üksteise ning kõigi elavate olenditega. Nii me toome nüüd oma meeled üheks kokku, tervitades ja tänades üksteist kui Inimesi.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Maaema

Me oleme kõik tänulikud oma Emale - Maale, sest tema annab meile kõik eluks vajaliku. Ta toetab meie jalgu kui me tema peal kõnnime. See rõõmustab meid, et ta jätkuvalt meie eest hoolitseb nagu ta on seda teinud aegade algusest saadik. Oma Emale saadame tervitused ja tänu.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Veed

Me täname kõiki maailma vetesid meie janu kustutamise ja jõu andmise eest. Vesi on elu. Me tunneme tema väge erinevates vormides - jugade ja vihma, udude ja ojade, jõgede ja ookeanidena. Ühel meelel saadame me tervitusi ja tänu Vee vaimule.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Kalad

Me pöörame oma meeled kogu kalaelule vees. Neid õpetati vett puhastama ja selgeks tegema. Nad annavad end meile ka toiduna. Me oleme tänulikud, et võime ikka veel leida puhast vett. Nii me pöörame end Kalade poole ja saadame tervitusi ja tänu.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Taimed

Nüüd pöördume Taimeelu tohutute väljade poole. Nii kaugele kui silm seletab, kasvavad Taimed ja saadavad korda palju imesid. Nad annavad toitu paljudele elu vormidele. Olles oma meeled kokku toonud, me täname ja loodame, et näeme Taimi paljude tulevaste põlvkondade ajal.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Toidutaimed

Ühel meelel pöördume nüüd austama ja tänama kõiki Toidutaimi, keda saame aedadest. Aegade algusest saadik on viljad, juurikad, oad ja marjad aidanud inimestel ellu jääda. Ka paljud teised elusolendid ammutavad nendest jõudu. Me kogume kõik Toidutaimed üheks kokku ja saadame neile tervitusi ning tänu.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Ravimtaimed

Nüüd pöördume kõigi maailma Ravimtaimede poole. Algusest peale juhendati neid haigusi ära võtma. Nad on alati ootamas ning valmis meid ravima. Me oleme õnnelikud, et meie hulgas on veel pisut neid erilisi inimesi, kes mäletavad, kuidas neid taimi ravimiseks kasutada. Ühel meelel saadame tervitusi ja tänu Ravivägedele ja Ravivägede hoidjatele.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Loomad

Me kogume oma meeled kokku, et tervitada ja tänada kogu maailma Loomaelu. Neil on meile kui inimestele palju õpetada. Me näeme neid oma kodude lähedal ja sügavates laantes. Me oleme rõõmsad, et nad ikka siin on ja loodame, et see jääb nii alatiseks.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Puud

Me pöördume nüüd oma mõtetega Puude poole. Maal on palju Puude perekondi, kellel on oma õpetused ja kasutused. Mõned annavad meile peavarju, päikese- ja vihmavarju, teised vilju, ilu ja muud kasulikku. Paljud maailma rahvad kasutavad Puud rahu ja tugevuse sümbolina. Ühes meeles me tervitame ja täname Puuelu.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Linnud

Me paneme oma meeled üheks kokku ja täname kõiki Linde, kes liiguvad ja lendavad meie peade kohal. Looja andis neile ilusad laulud. Iga päev meenutavad nad meid elu üle rõõmustama ja elu väärtustama. Kotkas valiti nende juhiks. Kõikidele lindudele - kõige väiksematest kõige suuremateni - saadame oma rõõmsad tervitused ja tänu.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Neli Tuult

Me oleme kõik tänulikud vägedele, keda tunneme Nelja Tuulena. Me kuuleme nende hääli liikuvas õhus, kui nad annavad meile värskust ja puhastavad õhku, mida me hingame. Nad aitavad aastaaegadel vahelduda. Nad tulevad neljast suunast, toovad meile sõnumeid ja annavad meile jõudu. Ühel meelel saadame me oma tervitused ja tänud Neljale Tuulele.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Äikeseolendid

Nüüd pöördume läände, kus elavad meie Vanaisad - Äikeseolendid. Äikese ja kõuehäältega toovad nad endaga kaasa vee, mis annab uut elu. Me toome oma meeled üheks kokku, et saata tervitusi ja tänu meie Vanaisadele, Äikeseolenditele.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Päike

Nüüd me tervitame ja täname oma vanimat Venda - Päikest. Iga päev rändab ta üle taeva idast läände, tuues uue päeva valguse. Ta on kõigi elu tulede allikaks. Ühel meelel saadame me oma tervitused ja tänud oma Vennale, Päikesele.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Vanaema Kuu

Me paneme oma meeled kokku ja täname oma vanimat Vanaema - Kuud, kes valgustab öist taevast. Ta on naiste juhiks kogu maailmas ja tema valitseb tõusu ja mõõna üle ookeanides. Tema muutuva näo järgi mõõdame me aega ja see on Kuu, kes hoiab oma silma peal siia Maailma saabuvatel lastel. Ühel meelel saadame oma tervitused ja tänu meie Vanaemale, Kuule.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Tähed

Me täname Tähti, kes on kalliskividena mööda taevast laiali laotunud. Me näeme neid öösel aitamas Kuul pimedust valgustada ja tuues aedadesse kastet ning kasvatades elavat. Kui me öösel rändame, siis juhatavad nad meid koju. Meie meeled ühena kokku kogutud saadame me tervitusi ja tänu kõigile Tähtedele.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Valgustatud Õpetajad

Me kogume oma meeled, et tervitada ja tänada valgustatud Õpetajaid, kes on läbi aegade tulnud meid aitama. Kui me unustame, kuidas kooskõlas elada, tuletavad nad meile meelde, kuidas me inimestena peame elama. Ühel meelel saadame me tervitusi ja tänu nendele hoolivatele Õpetajatele.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Looja

Nüüd pöörame oma mõtted Looja või Suure Vaimu poole ja saadame tervitusi ja tänu Loomise andide eest. Kõik, mida me heaks eluks vajame, on siin Emakesel Maal olemas. Kõiges armastuses, mis meid endiselt ümbritseb, kogume oma meeled üheks ja saadame valitud tervitussõnad ja tänud Loojale.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

Lõpetamise sõnad

Me oleme nüüd jõudnud kohta, kus me lõpetame oma sõnad. Nende paljude juures, keda me oleme nimetanud, polnud meil plaanis kedagi välja jätta. Kui keegi ununes, siis jätame selle igaühe hooleks tervitada ja tänada neid sobival moel.

Nüüd on meie meeled üheks saanud.

*

Rahumeelne toetusavaldus põlisrahvaste õiguste kaitseks toimub sel kolmapäeval, 9. novembril kell 14-16 Tallinnas Ameerika saatkonna ees (Kentmanni 9), kust liigutakse edasi Vabaduse väljakule.
Korraldajate sõnul on kogunemise eesmärk avaldada palvete ja lauluga toetust meie Põhja-Ameerika vendadele ja õdedele, kes seisavad oma maa, elukeskkonna, puhta vee ja isikuvabaduste eest ning toetada USA valitsust püüdlustes tagada demokraatia ning vägivallatu suhtlus põlisrahvaste ja nende toetajatega.

Osalejatel palutakse võtta kaasa:

  • trumm, et ühiselt mängida
  • head soovid ja palved, millega põlisrahvaste ja meie kõigi Päris-Maa-Laste kindlameelsust väestada.
  • plakat enda jaoks olulise temaatilise sõnumiga
  • soe termos teega ja soojalt riietuda
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid