"Tänavuse messi asukoht on kolm korda suurem kui meie varasemad messipaigad. Otsustasimegi Kultuurikatla kasuks, et osalejad ja külastajad kenasti ära mahuks, sest huvi taimetoidu ja veganluse vastu on igal aastal hüppeliselt suurenenud," selgitas Taimetoidumessi projektijuht Annika Lepp. "Usun, et külastajate peamine põhjus messile tulekuks on eelkõige eluterve uudishimu veganmaailma vastu. Taimetoidumessi eesmärk on juba algusest peale ehk alates 2011. aastast olnud eelkõige taimetoidu ja vegan elustiili tutvustamine."

Vaata kuidas Eesti "Selgeltnägijate tuleproovi" üks saatejuhte Jesper Veber, kes viljeleb vegan eluviisi, oma supervormi näitab ja selgitab, et ka taimetoitlasene on võimalik korralikult trenni teha ja terve olla:

Käesoleva aasta messil osaleb üle 100 ettevõtte ja organisatsiooni, kes tutvustavad ja müüvad laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagavad infot, ideid ning teevad häid pakkumisi. Kohapeal toimuvad huvitavad loengud nii kohalike kui ka välisesinejatega, filmiesitlused ja Kultuurikatla Toidulabor. Taimetoidumessi korraldavad Eesti Vegan Selts, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel.

Päev enne Taimetoidumessi ehk reedel, 4. novembril korraldab MTÜ Loomus messi raames Tallinna Õpetajate Majas loomaõigusluse konverentsi "Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks". Konverentsile saab registreerida hiljemalt 1. novembril aadressil info@loomus.ee. Üritus on osalejatele tasuta.

Taimetoidumessi toetavad Tallinna Kultuurikatel, kodumaine ökoloogiliste puhastustoodete tootja Mulieres, Rootsi kaerajookide tootja Oatly, interjöörikujundaja Space Productions ja Alkeemia.ee