Olen juba kolm aastat töötanud tantraõpetaja ja -terapeudina. Tantrateekonnal olen kulgenud juba kuus aastat ja seda artiklit kirjutades olen tegemas oma kolmandat tantraterapeutide koolitust Eestis. Minu jaoks on tantra töö, hobi ja elustiil. Olen näinud nende aastate jooksul inimestes palju imelisi avanemisi, avardumisi ja suuri muutusi. Mul on olnud suur au käia seda teekonda ja olla kõige selle imelise kogejaks ja tunnistajaks.

Kuid on ka kurvakstegevat. Alles hiljuti avaldati ajakirjanduses tantramassaažist artikkel, mis oli kirjutatud Tallinnas tegutsevate erootilise massaaži salongide sulgemise teema valguses. Need on salongid, kus klientideks mehed, kes käivad otsimas niinimetatud õnneliku lõpuga massaaži, saamaks naudinguid, mõnu ja kergendust ning tundmaks naise puudutust. Erootilise massaaži salongide tegevus on alati olnud politseile küsimärgiks, sest kunagi ei tea, millal saab sellisest massaažist prostitutsioon ning kui palju nn musta, deklareerimata raha nendest äridest läbi jookseb. Samuti on kõik seksuaalsusega seotud teemad ühiskonna tabuteemad.

Teemateadmatu ajakirjanik väitis, et kui muid salonge pannakse kinni, siis piisab vaid kui erootiline massaaž nimetada tantrateraapiaks ja küsida vähemalt poole kallimat hinda ning saabki rahulikult edasi tegutseda. Ajakirjanik saatis artikli mulle kommenteerimiseks ning minus tekkis tohutu kurbus. Mõistsin, kui vajalik oleks inimeste teadvusesse viia see, mida minu töö tegelikult endast kujutab ja miks see on väga erinev erootilisest massaažist.

Ma ei eita, et mõned salongid võivad tavalise erootilise massaaži tantramassaažiks nimetada, aga tegelikult sisaldab tantrateraapia ja -massaaž endas teatud elemente, ilma milleta ei ole sellel tantraga midagi pistmist.

Miks tullakse teraapiasse?

Minu juurde jõuavad inimesed, nii mehed kui naised, tavaliselt kahel põhjusel. Esimene ja kõige levinum neist on, et inimestel on probleeme suhete ja/või seksuaalsuse tasandil. Teise variandina tulevad inimesed minu juurde siis, kui kõik on justkui hästi, aga on tunne, et elus on veel midagi, mida võiks kogeda, avastada ja mille läbi oma elukvaliteeti paremaks muuta.

Seksuaalsus on suurema osa inimeste jaoks teema, mis on seotud salatsemise, hirmude ja häbiga. See pole teema, millest inimesed meeleldi võõra inimesega vestlevad ning eriti väldivad selliseid teemasid mehed. Seega kohti, kuhu seksuaalsusega seotud muredega pöörduda, meil palju pole.

Loomulikult eksisteerivad naiste- ja meestearstid ning seksuoloogid, aga olles väga aus ja näinud, millist abi neilt saadakse, peab tunnistama, et mina ei soovita sinna teatud probleemide puhul üldse minna. Suurema osa probleemide lahenduseks pakutakse sünteetilisi ravimeid, lisaks tegeletakse vaid tagajärgedega ega pöörata tähelepanu põhjustele. Kahjuks on selline probleemide lahendamine ajutine, vahel ei too isegi ajutist tulemust, ning inimese elukvaliteet pigem halveneb mürkidest, mida ravimid tema keha jaoks on.

Minu juurde tulevad mehed selliste muredega nagu erektsioonihäired, enneaegne ejakulatsioon, eesnäärme probleemid, munandivähk, eesnäärme vähk ja veel mitmete teiste muredega. Kõik see toetus ja juhatus, mis klient minult koju kaasa saab, aitab tal tavaliselt üsna kiiresti oma elus kannapöörde teha.

Vahel on tulemused tuntavad kohe ja juba pärast esimest seanssi. Inimestel paranevad uneprobleemid, kaovad mitmesugused tervisehäired, stress ja depressioon vähenevad, inimesed lähevad seansilt ära rahuliku ja õndsana. See seisund kestab tihti nädalaid. Loomulikult minnakse ka nn õnneliku lõpuga massaažist ära rahuliku ja õndsana, kuid see õnn on tavaliselt siiski üürike.

Seansi käik

Kui inimene tuleb minu juurde seansile, peab ta esmalt täitma küsimustiku, mis annab mulle eelinfo sellest, mis murega ta minu poole pöördub. Seansi esimese osa me vestleme tund kuni poolteist - lapsepõlvest, traumadest, muredest ja paljust muust. Mina üritan lahti võtta kogu pildi inimese elust, et mõista, kuidas ta on tänaseks jõudnud sinna, kus ta on, ja millisel viisil saaksin ma teda kõige paremini aidata.

Tantrateraapias on tõepoolest üks osa seansist ka kliendi suguelundite massaaž - peenise- ehk lingam'i-massaaž meestele ja vagiina- ehk yoni-massaaž naistele. Kuid yoni ja lingam on minu silmis täpselt samasugused kehaosad nagu kõik muugi. Nii nagu meie muud kehaosad vajavad lõdvestamiseks ja tervenemiseks massaaži, vajavad seda ka intiimsed kehaosad. Nii yoni kui lingam'i piirkonda kogunevad pinged ja ka kinnijäänud emotsioonid ning peale massaaži vabaneb inimese kehast seismajäänud energia.

Minu töömeetod ei ole viia inimesi meeletusse erutusseisundisse. Ma viin seansil inimese läbi esialgse keha lõdvestamise rahu seisundisse, et ta sealt edasi saaks energeetiliselt avaneda ja kogeda asju, mida ta isegi ei teadnud, et on olemas. Ma olen tavaline terapeut nagu iga teine psühholoog või massöör. Ma teen kliendiga tööd selleks, et teda aidata. Ma ei astu oma klientidega seksuaalvahekorda, ei ole seansil alasti ega paku nn õnnelikku lõpuga massaaže. Kuigi, jah, õnnelikud on mu kliendid lõpuks küll, kuid mitte selle pärast, mida mõned inimesed arvavad.

Teadmised seksuaalsusest

Võib öelda, et paljud mehed ja naised tulevad minu juurde saama õiget seksuaalharidust. Seda, milleks meie keha tegelikult võimeline on ja mida tähendab üldse seksuaalsus, ei õpetata tänapäeval mitte kuskil. Küll olid põhjalikud õpetused seksuaalsuse kohta iidsetes traditsioonides ning neid jagati vaid valitutele. Praegu levib seda infot juba natuke rohkem, kuid igaüks pole valmis seda lihtsalt vastu võtma. Seega jääb see ikka miskipärast ainult valitutele.

Minu töö on maailmas veel üsna haruldane, aga järjest tavalisemaks saamas. Inimesed hakkavad üha enam mõistma, mida tähendab seksuaalsus tegelikult ja kui oluline osa sellel meie elust on. See on ju ka meie suhete vundament.

Ma palun siiralt, et seksuaalsuse olulisus jõuaks üha enam inimeste teadvusesse ja hakataks süvenema sellesse, mida peidavad endas tantristlikud seksuaalsuse õpetused ning mis vahe on nurgatagusel erootilisel massaažil ja tõelisel tantrateraapial.

Autor: Jaya Shivani

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid