Millal ja kuidas Sa leidsid kabala (Qabalah)? Mis sai määravaks, et Sa valisid selle teeraja?

Ma kohtusin Micahel Freedmaniga 1979, kellest sai mu kabala (Qabalah) õpetaja. Mõni kuu peale tutvumist kutsus ta mind endale külla ja muu jutu sees mainis, et võiks mindki võtta oma kabala õpilaseks. Ma ei teadnud tolles hetkes, mis asi on kabala, aga ma tundsin sisemist tõmmet ning olin kohe nõus. Nii algas 5-aastane müstiline rännak, mis muutis mind ja minu elu täielikult. Minu esimene tähelepanuväärsem õppetund sellele teel oli kogemus, mis õpetas mulle, et ei ole olemas head ega halba, õiget ega valet, on ainult duaalsus ja duaalsus on illusioon.

Sa oled olnud ka kabala (Qabalah) preester, mis see kogemus Sulle andis?

Kabala preestriks olemine andis mulle võimaluse saada osa väga põhjapanevatest õpetustest, rituaalidest ja müstilistest praktikatest, mis avardasid tohutult mu teadlikkust. See oli ääretult põnev aeg. Ent ühel hetkel mõistsin, et ma ei vaja enam rituaale ja süsteemi, et teadlikkuse laienemine ja laiendamine on protsess, mis toimub loomuldasa ja jätkasin oma teed ilma nendeta.

Mis on see, mida sa nimetad kabalaks või Qabalah'ks?

See on suur ja lai teema. Väga lühidalt vastates võib nimetada peamiselt kolme. Kaks tuntumat on religioonidega seotud kabalad, üks judaismiga (Kabbalah), teine müstilise kristlusega (Cabala). Ja kolmas- Qabalah on eelkõige õpetus, mis pole ühegi religiooniga seotud. See viimane on olnud minu teekonna osa.

Mis on muutused, mida kabalaga tegelemine Sinu ellu tõi?

Kabalast pärit praktikatega tegelemine on minu ellu toonud väga-väga palju elumuutvaid kogemusi nagu näiteks transendentaalsed kogemused teadlikkuse väga sügavatest kihtidest ja mõistmise, et Praegune Hetk on ajatu, kuid ehk kõige olulisem on välja tulemine ja tervenemine seksisõltuvusest ning teist kätt ka oma seksuaalenergia allasurumisest. On olnud tõeliselt maagiline näha ja kogeda neid muutusi endas. Need on olnud nii olulised ja inspireerivad muutused, et 25 aastat hiljem rännaku algust koostasin kursuse "Teadlik Seksuaalsus" (ingl k. Sexual Magic) ja jagan nüüd juba aastaid tähtsamaid printsiipe, mida ma olen näinud toimimas.

Mis on sagedasemad eelarvamused, millega inimesed on tulnud "Teadliku Seksuaalsuse" kursusele?

Ma arvan, et enamus inimesi mõtlevad, et neil ei ole seksisõltuvust või nad ei suru seksuaalenergiat alla. See kursus aitab avastada seksuaalsusega seotud ebateadlikke käitumismustereid ja need teadlikkusse tuua ning see tavaliselt tekitab see väga suure vabanemise ja vabaduse tunde.

Näib, et kabala ja tantra on sarnased. Mis võiks olla neil ühist ja mis erinevat?

Mõlematega käivituvad sarnased tervenemisprotsessid. Mis on erinevused, seda on mul keeruline öelda, sest on olemas väga palju erinevaid tantra suundi. Tantra nime alt leiab õpetusi ja praktikad, mis on kohati ka vastandlikud. Ma pole sugugi tantra ekspert, aga mulle tundub, et Läänemaades õpetatavas tantras on olulisel kohal kõiksugu tehnilised nipid, näiteks kuidas avastada erinevat tüüpi orgasme. Kabala baas ja alguspunkt on kuidas avastada seksuaalsuse tingitust ehk varjatud käitumismustreid, mis panevad meid janunema seksuaalsete kõrghetkede järele ehk sõltuvusaspektid meis või vastupidi maha suruma seksuaalsust ehk vältimised. Oluline on avastada seda, mis võtab meilt vabaduse. Selle teemaga töö on väga sügav, aga samas ka lihtne. Kui inimene on endas neid aspekte uurinud ja tervendanud, siis tema seksuaalsus muutub oluliselt ning protsessi loomulikuks kaasnähuks on see, et ta hakkab saama erinevaid orgasme. Tervenemine toob kaasa muidugi väga-väga palju muudki nagu sügavamad naudingud, mis loovad pinnase kõikehõlmavateks eneseküllasteks armastustunneteks ja lõpuks sisemise seksuaalse vabaduse. Ma arvan, neid kahte võrrelda oskaks paremini inimene, kes tunneb hästi nii tantrat kui kabalat ja muidugi ei ma saa ma öelda, et üks on parem kui teine. Ma saan jagada eelkõige seda kogemust, mis on mul endal.

Sellel nädalal on võimalik Colin P. Sissoni loengutest ja praktikumidest võimalik osa saada ka Tallinnas. Teisipäeva õhtul 23. augustil saab tulla õhtuseminarile: "Armastussuhted ja Teadlik Seksuaalsus", rohkem infot leiad SIIT. ja nädala lõpus 26.-28. augustil toimub kursus: "Teadlik Seksuaalsus" (ingl. k "Sexual Magic". ) Rohkem infot leiad SIIT.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid