"Labürint tekitab reaalsuse illusioone. Labürint eksitab sisseastujaid ja takistab väljapääsu. Film annab illusioonide läbinägemiseks juhtlõnge. Nende vihjete abil võib labürindist väljapääsu leida.

See on maailma esimene kaemuslik tõsielufilm, mis tekitab seoseid kummastatud kujundite kaudu. Esimest korda on suutnud sürrealistlik kujutlus ja realistlik argielu teineteisele kunstilises vormis käe ulatada. Omaette saavutus on Vietnami sõja stseen, millele uudne, assotsiatiivne (seostatud) lähenemine avab olulised süvaaspektid. See on mällusööbiv film ajupesu kõige pöörasematest ilmingutest. Saab näha väga haruldasi arhiivikaadreid Rootsist (sealsete punakaartlaste ettevalmistustest kultuurirevolutsiooniks 1968), Kreekast (kommunistide märatsemisest ja hämmastavast Stalini suunamuutusest), Rumeeniast (sealse kommunismi riukalikkusest), Albaaniast (kommunistlikust võikusest), Vietnamist (kuidas USA saboteeris sealset kommunismivastast võitlust), Kambodžast (printsNorodom Sihanouki reetlikkusest koostöös punakhmeeridega). Dokumendid massoonide salajastest sepitsustest, sealhulgas selle kohta, kuidas Eesti tähtsamatest poliitikutest range salastatuse varjus said välismaise vabamüürlaste suurlooži liikmed," kirjeldab Lina seda, mille osaliseks filmivaataja saab.

Autoripoolne kommentaar annab teada, et esitatakse visuaalseid dokumente suurimatest pettustest, mida paljud endiselt usuvad. Filmis tuntakse huvi: miks inimesed lasevad end lollitada? Psühhiaater Ilmar Soomere üritab filmis leida sellele vastust. Enamik keeldub hiljem omaks võtmast, et neid on hullutatud. Need, kes on juba filmi eelnevalt näinud, sealhulgas helilooja Fredrik Olsson, väidavad, et tegu on Jüri Lina absoluutselt parima filmiga.

"See on erakordne dokumentaalfilm ka globaalses ulatuses. See mitmekihiline ja ülimalt emotsionaalne teos jätab sügava mulje. Suursündmus, nagu alati. Ärge loobuge elamusest seda suursugust filmi näha Suurel Ekraanil! Lisanduvad mitmekülgsed muusikaelamused," lubab Lina filmiõhtust erilist elamust ning annab lugejatele teada, et vältida kohast ilmajäämist, tasub koht juba aegsasti broneerida (elektronpostiaadressil jyrilina@yahoo.com, piletite hinnad 4-5 eurot). Augustikuus üle kogu Eesti toimuva filmituuri linastusel on kohal režissöör Jüri Lina ja tema assistent Steve Ahlberg.

  • Kolmapäeval, 10. augustil kell 18 (seanss välja müüdud!) ja kell 20.30 Tallinna kinos "Supernova" Narva mnt. 27, ruum N406
  • Neljapäeval, 11. augustil kell 18 Pärnu kinos "Apollo"Lai t 5
  • Reedel, 12. augustil kell 18 esilinastus ka Tartu kinos "Ekraan", Riia t 14. Sissepääs 5 eurot.
  • Pühapäeval, 14. augustil kell 14 Rakvere kinos. Pilet 4 eurot.
  • Esmaspäeval, 15. augustil kell 19 Märjamaa kinos Helk Märjamaa rahvamaja hoones Sauna 2. Pilet 4 eurot.
  • Teisipäeval, 16. augustil kell 18 Kuressaare kinos Linnateater Tallinna tn 20. Pilet 4 eurot.
  • Kolmapäeval, 17. augustil kell 18 Haapsalu kinos Haapsalu kultuurikeskuses Posti 3. Pilet 4 eurot.

Vaata ka filmi treilerit Jüri Lina kodulehelt jyrilina.com ning kuula teda Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" 1. osa 12.09.2010 ja 2. osa 13.10.2013
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid