Täiskasvanuks saades hakkame hirmsasti muretsema, mida naabrid mõtlevad. Küsime endalt: "Kas nad kiidavad mind heaks?" Igaüks ja iga asi on ainulaadne ja erinev ning on mõeldudki nii olema. Kui oleme teiste moodi, siis ei väljenda me oma ainulaadsust.

Sa pole oma isa. Sa pole oma ema. Sa pole ükski oma sugulastest. Sa pole oma õpetaja ega ka maast-madalast usuõpetusega sisendatud piirangud. Sa oled sina ise. Sa oled eriline ja ainulaadne, sul on oma anded ja võimed. Mitte keegi ei suuda teha asju täpselt nii nagu sina neid suudad teha. Pole mingit võistlust ega võrdlust. Oled väärt enesearmastust ja enese heakskiitu. Oled suurepärane inimene. Sa oled vaba. Teadvusta seda endale kui enda jaoks uut tõde. Ja nii see on.

Seisa vähemalt kolm korda päevas käed laiali ja ütle: "Olen valmis laskma armastuse endasse. Armastust endasse lubada on turvaline."

Armastust ei pea välja teenima, nii nagu ei pea välja teenima õigust hingata. Sul on õigus hingata... sest sa oled olemas. Sul on õigus olla armastatud... sest sa oled olemas. Rohkem polegi vaja teada. Sa oled enesearmastust väärt. Ära lase ühiskonna negatiivsetel seisukohtadel, vanematel või sõpradel külvata endasse arvamust, et sa pole küllaldaselt hea. Sinu olemuse reaalsus on see, et sa oled armastusväärne. Võta see teadmine vastu ja kanna seda endas. Kui teed seda siiralt, siis avastad, et inimesed kohtlevad sind armastusväärse inimesena.

Me kasvame suureks ja soovime sedasama - olla armastatud ja aktsepteeritud täpselt sellistena, nagu oleme just siin ja praegu. Kuid me ei pälvi seda teistelt seni, kuni ei suuda seda kõike endale ise anda. Kui oskame ennast armastada, muutub kergemaks ka teiste inimeste armastamine. Kui armastame ennast, ei tee me haiget ei endale ega teistele. Me laseme lahti kõigist eelarvamustest ja uskumustest teatud inimrühma suhtes, kes ei ole meie meelest piisavalt hea. Mõistes kui vapustavalt ilusad me kõik oleme, on meil olemas vastus maailmarahuks - maailm, kus meil on turvaline üksteist armastada.

Allikas: Louise L. Hay "Südametarkused", kirjastus Pilgrim