Maailmakuulus hipilegend, kes on viimased viiskümmend aastat mööda ilma rännanud, muuhulgas esinenud Woodstocki festivalil ja mänginud juhuse tõttu trumme isegi Jimi Hendrixile, sai üle Eesti menukaks eelmisel aastal, kui ta tituleeriti Viru Folk festivali publiku suurimaks üllatajaks. Lisaks pajatas Fantuzzi eelmisel suvel oma kirevast elust saates "Hallo, Kosmos!" ja andis unustamatu kontserdi täissaalile Katariina Kirikus.

"Fantuzzi on mees nagu orkester, keda saadab enneolematu meeletu elujõud ja nakatav rõõm! Tema kontsert lõi mind täiesti pahviks ja seda peab lihtsalt nägema!" ütleb Katariina Kiriku kontserdist vaimustunud skuptor Tauno Kangro.

Viimase aasta jooksul on Fantuzzi pidurdamatult rännanud ja kontserte andnud Hawail, Lõuna-Ameerikas, Kagu-Aasias ja Euroopas ning vändanud Kuubal oma poja abiga oma eluloolist filmi, mida saab näha tõenäoliselt järgmisel aastal. Ka Alkeemiat huvitas, kuidas Fantuzzi sellises väärikas vanuses jaksab aastas mitmekümneid kontserte anda, jookseb kiiremini kui enamus 30 aastaseid ja pakatab elurõõmust nagu tegu oleks noore rüblikuga.

"Ma olen olnud enamuse elust taimetoitlane, hoian end iga päev liikumises ja olen õppinud võtma elu mänguna. Inimesed ei lõpeta mängimist, sest nad saavad vanaks, vaid nad saavad vanaks, kuna nad lõpetavad mängimise," ütleb 65 aastane elurõõmust ja elujõust pakatav Fantuzzi.

Lisaks kontsertidele jagab seekord Fantuzzi oma elutarkusi ka erakordses Lastelaagris Täiskasvanutele, kus õpetab täiskasvanuid jälle mängima ja elust vaimustuma. "Minu isiklik huvi on veeta Fantuzziga võimalikult palju aega, sest tema rõõm on nakkav, tema lugude ja teadmiste pagas on meeletu ning tema ellusuhtumine on alati kõiges head otsiv. Ma pole veel kohanud meest, kes oskaks anda igat kontserti sellise vaimustusega, nagu see oleks tema elu esimene ja viimane esinemine," ütleb Fantuzzi sõber muinasjutuvestja Erki Kaikkonen

Fantuzzi suvised kontserdid Eestimaal:

  • Neljapäeval, 9. juunil kell 19 Raplas, Soone talus
  • Reedel, 10. juunil kell 19 suur kontsert Tallinnas Katariina Kirikus
  • Laupäeval, 11. juunil kell 22 Elva Väepäevadel
  • Teisipäeval, 14. juunil kell 19 Tartus Athena Keskuses
  • Neljapäeval, 16. juunil kell 19 Laitse Graniitvillas

Lastelaager täiskasvanutele Fantuzzi juhtimisel toimub 5.-7. augustil Kallaste talus, Padisel.

Vaata ka Fantuzzi kodulehte www.fantuzzimusic.com ja kuula teda oma värvikast elust jutustamas Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" eestikeelse tõlkega ja inglise keeles.