Meist igaüks sooviks olla elukunstnik, valides meeldivad värvid ning tehnikad. Kahjuks ei oska me ikka veel leida värvikarbist sobivaid värve ning ka tehnika valimisega on raskusi. Tegelikult ei ole see sootuks nii raske. Selleks, et nautida isegi nii väikest asja nagu kohvi lõhnm vajad sa viite olulist punkti.

Ühenda endas erinevad osad ja leia toetuspunkt

Oled sa märganud, kui mitu erinevat Sina on olemas. Sina, kes on hea kaaslane oma kallimale. Sina, kes oled võibolla hoopiski vallaline. Sina tööjuures. Sina koolis. Sina, kui laps oma vanematele. Sina, kui vanem oma lastele. Sina Sulle endale. Selleks, et tõesti mõista, kui mitu erinevat sind on olemas, annan sulle hea nipi. Märka ühes päevas, kui mitut erinevat rolli sa oma elus mängid. Pane õhtu lõpuks kõik need rollid kirja. Või tee igas rollis üks pilt. Õhtul pane piltidest kokku mosaiik ja märka, kui paljudest erinevatest rollidest ja emotsioonidest sinna juurde sinu elu koosneb. Nii on omamoodi põnev elada, sest kes meist tahaks olla hommikust õhtuni terve elu ühes rollis. Igav hakkaks. Oluline on leida iga rolli vahel üks toetuspunkt, kus sa tead, kes sa oled sügaval sisimas. Kes sa oled sulle endale. Kes sa päriselt oled.

Leia üles oma unistused

Meil kõigil on unistused, elu ilma unistusteta on justkui tühi elu. Kas sa aga julged tõeliselt unistada? Kas sa ainult unistad või viid need ka ellu? Teed vähemalt pisikese sammu nende suunas? Unistustega on kummaline lugu, need täituvad. Ma lihtsalt tean seda, usu mind. Ma olen nii palju oma elus nutnud ja mitte kurbusest - lihtsalt unistused on järgemööda täide läinud. Ja millest koosneb unistuste elu? Väikestest unistustest. Ära ole pessimist oma unistuste suhtes justkui need oleksid liiga ebareaalsed, raha nõudvad või suured. Ei ole liiga suuri unistusi, on vaid piiratud mõtlemine. Pole oluline, kas unistad hetkel väikesest koogitükist või ümbermaailmareisist - see kõik on sinu kätes ja täiesti võimalik. Kui tunned, et unistused ei lähe kohe täide, siis anna neile aega. Lase unistus lendu justkui laseksid õhupallist lahti ning lase tal ise täituda. Kõik, millest loobud tuleb sinu juurde tagasi. Tänu sellisele mõtlemisele olen ma leidnud oma unistuste mehe, unistuste töö, unistuste inimesed ümberringi. Minu elu on üks suur unistus, mis saab kasvada aina suuremaks ja suuremaks unistuseks. Ja tead, see kõik võib sinuga ka juhtuda, julge vaid unistada!

Ümbritse end õigete inimestega

Inimestel meie ümber on meie üle uskumatult suur mõju, isegi, kui see nii ei tundu. Need inimesed meie kõrval annavad meile emotsioone, tundeid, õppetunde ja viskavad meie ette takistusi, et me kasvaksime vaimselt suuremaks. Näiteks, kui oled väga positiivne inimene, siis ei saa ju sinu parimaks sõbraks olla negatiivne inimene. Samamoodi ka vastupidi. Ümbritse end inimestega, kes inspireerivad sind elama, innustavad ja usuvad sinusse. Õpi ära tundma päris sinu inimesi. Neid, kellega koos on süda soe ning hing õnnelik.

Tee asju, mis sind päriselt õnnelikuks teevad

Teha neid asju, mida päriselt armastame - kõlab justkui kättesaamatu unelm? Tegelikult see nii pole. Ehkki see võib tunduda sulle ületamatu ja raskena, siis tegelikult on see võimalik. Kõik on sinu kätes. Kui sulle ei meeldi töö, mida teed, siis vaheta see millegi vastu, mis toob rõõmu sinu silmadesse. Unusta tõkked nagu ma ei saa, pole võimalik või ma ei oska. Usu endasse ja sellesse, et sa saad oma elu muuta täpselt selliseks nagu soovid.

Ole siin ja praegu

Meie kõigi jaoks on üks raskemaid asju olla siin ja praegu. Mõte uitab pidevalt eilses ning teeb plaane juba homseks. Nii eladki sa pidevalt kas minevikus või tulevikus ning sul jääb märkamata see, kui imeline on hetk, milles viibid praegu. Kui mõtled ikka veel, et hakkad homme õnnelikuks, unistad suuremalt ning hakkad tervislikumalt elama, siis lõpeta see kohe ja alusta neid asju praeguses hetkes - siin ja praegu. Pole paremat hetke, kui see milles viibid praegu. See on väike eneseületus, mis võib muuta tervet sinu elu. Tead, kui kuidagi ei saa, siis kuidagi saab. Võta see lihtsalt käsile. Mängi oma mõtetega peas. Kui satud seiklema minevikus toimunud sündmustesse, siis tõmba end tagasi. Kujuta ette, et sinu praeguse hetke ja mineviku vahel on üks pael, millega tõmbad end kiirelt tagasi. Kui satud muretsema tuleviku pärast, siis kujuta ette, et sulle ongi antud vaid tänane päev, see praegune hetk. Kas sa tahad selle veeta planeerides tuleviku, mis nagunii ei pruugi minna nii nagu sina mõtled, soovid või loodad? Elus toimivad ühed salajased ja müstilised reeglid, mida me ei saa muuta. Nende reeglite järgi läheb elu nagunii nii nagu minema peab. Mingil määral saame me ise muuta neid reegleid, aga tead isegi, kuidas mõned asjad lihtsalt lähevad nii nagu peavad minema, ükskõik, kui palju sa üritad teisiti. Tea, et pole paremat hetke elamiseks, kui praegu. Kui tahad midagi väga oma elus muuta, siis püüa kinni see praegune hetk. Kui tahad kellegile andestada, siis kasuta praegust hetke. Kui tunned, et tahaksid kedagi kallistada ja öelda, kui oluline ta sulle on, siis homme ei pruugi olla nii hea hetk selleks, kui praegu.

Ja nüüd! Tõuse diivanilt püsti ja asu oma elupilti maalima!

Tekst: Tuuli Mäemat

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid