2,5 aastat tagasi esimest korda Brandon Baysiga kohtudes kogesin ma midagi, mida on raske sõnadesse panna. Ma sain väga selge arusaamise, et kui soovin muuta oma elu, siis vajab tervendamist kõik see, mille olen sügavale endasse peitnud.

Enne Brandoniga kohtumist olin üsna pikalt tegelenud iseenda otsimisega, sest soovisin mõista, kes ma tegelikult olen ja mis on see minu "õige tee". Olin lugenud palju erinevaid raamatuid edukusest, juhtimisest, filosoofiast, religioonidest, teadusest, kvanfüüsikast jne. Tegelesin aktiivselt jooga ja meditatsiooniga. Ehk teisisõnu olin üsnagi vaimne inimene. Tegin seda kõike selleks, et selgemini aru saada meie maailma olemusest ja minu kohast siin elus.

Samal ajal elasin ma ka täiesti nn normaalset elu - mul oli ja on naine, kodu, lapsed, autoliising, koer, kass, töökoht ja korralik sissetulek. Mul oli nii palju, kuid vaatamata mu uurimisretkedele elu normaalsuses ja parareaalsuses ei tundnud ma püsivalt sügavat rahu ja õnne. Tundus, et teistel see on, aga minul mitte.Ma ei teadnud, kes ma olen ja mida tahan. Püüdsin manada ette näo, et kõik on viimasepeal, kuid sisimas teadsin, et see on kõigest näilisus, mask, võlts.

Mind puudutas sügavalt Brandoni lugu, sest see oli inspireeriv. Ta elus on olnud palju sügavaid tõuse ja mõõnu, mis on tugeva õppetunniga nii talle kui ka teistele. Brandoni loo haripunkt oli umbes 25 aastat tagasi, kui ta kukkus 39-aastaselt oma elus kogu täiega läbi. Vaatamata oma 20-aastasele vaimsele teekonnale, karjäärile maailma ühe edukaima koolitaja Tony Robbinsi juures ning suurele hulgale "heale karmale", mis loodud läbi paljude inimeste aitamise, jäi ta ilma armastatud abikaasast, oma kodust, millel polnud kindlustust ja mis maha põles ning töökohast koos sissetulekuga. Lisaks palus tütar, kellele ta oli sügavalt pühendunud, emal temaga mitte enam suhelda. Tagatipuks avastati Brandoni kõhust korvpallisuurune kasvaja.

See on imeline lugu sellest, et kui oled kaotanud kõik, siis võivad sündida tõelised imed. Täna, 25 aastat hiljem, teame, et sellest kohutavast põõnaperioodist Brandoni elus sündis Rännak. See sama meetod, mis on tervendanud teda ennast ning tuhandeid inimesi üle maailma. Nii tervenesin ka mina Slovakkias, 3-päevasel Rännaku Intensiivseminaril. Ma sain sealt palju rohkem, kui oskasin oodata. Otsustasin seal kohapeal, et "Nui neljaks, selle naise toon ma Eestisse. Meil on teda kohe väga vaja!"

Mida ma Rännaku Intensiivseminarilt täpsemalt omandasin?

1. Ennekõike sain ma usalduse elu vastu. Sain ka arusaamise, et minu piiratud mõistus ei suuda tabada mõõtmatut, keda otsin - iseenda tegelikku olemust.

2. Sain Rännaku meetodist endale tööriista, mis ei anna mulle midagi juurde, vaid vastupidi - aitab ära võtta. See aitab ennekõike eemaldada näilisusi, uskumusi ja mõttemustreid, mille olen saanud päranduseks ümbritsevast sotsiaalsest keskkonnast.

3. Taipasin, et meil kõigil on minevikuvalu. See on elu paramatus. Vahet pole, milline on olnud meie elu, me kõik oleme kogenud sügavaid tundeid ja emotsioone, millega pole osanud midagi teha. Seetõttu oleme need endas alla surunud.Nendest on saanud aga deemonid, mis meie elusid hirmude ja väärtusetuste näol kummitavad. Nad ei pruugi olla nähtavad igapäevases elus, kuid nad mõjutavad meid enam kui me uskuda ja tahta sooviks. Elus muutuste loomiseks on vaja oma deemonid läbi kallistada ja lasta neil minna.

Selleks tööriistaks on andestus, mis saab sündida vaid läbi kaastunde sügaval südames.
Täna, kaks ja pool aastat hiljem võin julgelt öelda, et muutus, mis on toimunud mu sees ning minu enda ja lähedaste elus, on imeline!

  • Mu elu on muutunud rohkem kui oleksin osanud paluda! Ma elukaaslane on muutunud veelgi imelisemaks. Mu suhted lähedaste ja lastega on sügavamad ning väga palju andvad.
  • Ma armastan oma ema ja isa täpselt sellistena, nagu nad on.
  • Üldse suudan ma peaagu kõiki võtta vastu sellistena, nagu nad on, seadmata neile tingimusi. On järel mõned eriti karmid eksemplarid, kelle vastuvõtmise kallal ma iseendaga veel töötan!
  • Ma olen läbi koolitustel osalemise ja nende korraldamise saanud palju uusi imelisi sõprusidemeid. Mul pole kunagi olnud sellist hulka lähedasi sõpru!
  • Mul on töö, millesse olen armunud, ning töökaaslased, keda armastan nagu pereliikmeid.

2,5 aasta jooksul on Brandon käinud Eestis kaks korda. Nüüd on ta tulemas kolmandat, viimast, korda. Soovin Sulle seletada, miks Brandon suure tõenäosusega Eestis viimast korda on. Eesti on väike maa ja siin on väike turg. Brandon on maailma mõistes aga suur koolitaja. Valdavalt on tema seminarid palju suuremad, kui meie omad siin. Kui Sa ei ole Rännaku koolitusel käinud, siis kohale tulles saad aru, mida ma mõtlen, kui ütlen, et neid valmistatakse pikalt ette üsna suure meeskonnaga ning seetõttu on selliste seminaride korraldamine väga kallis.

Edaspidi me re-orienteerume oma meeskonnaga väiksemate seminaride tegemisele ja neid hakkan valdavalt läbi viima mina, Joonas. Olen selle maagilise 2,5 aasta jooksul saanud Brandonilt ühe kingitusena ka korraliku väljaõppe erinevate seminaride läbiviimiseks. (Siit ka arusaamine mulle endale, mis "mu tee" siin elus tegelikult on. See ei ole kinnisvara müümine ega arendamine, mida ma eelnevalt 10 aasta tegin.)

Nii nagu lennujaamas: Last Call! Tule pardale või jääd kogu pagasiga maha!

Tulenevalt lennuki (saali) piiratud suurusest on selle nädala lõpus toimuvale "lennule" Brandoniga vaba vaid paarkümmend viimast kohta. Luban, et see "lend" saab olema vägev ja suur osa su pagasist sihtpunkti ei jõua. Saabud vaid Sina Ise, kogu oma ilus ja eheduses.

Pileti pardalehüppamiseks saad siit rannak.ee

Namaste,
Joonas Saks

Rännaku intensiivseminar Journey Intensive koos Brandon Baysiga toimub sel nädalavahetusel, 22.-24. aprillil hotell Euroopa konverentsisaalis. Uuri lisa kodulehelt rannak.ee

Uuri lisa Brandon Baysi raamatute kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt: "Rännak. Praktiline teejuht", "Laste rännak", "Vabadus on" ja "Teadvustamine. Uus vääring" (koos Kevin Billetiga)


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid