Vaata, kes käisid ja millised meeleolud valitsesid:

55 aastat tagasi, 12. aprillil 1961 väljus esimene inimene ilmaruumi: kosmonaut Juri Gagarin sooritas maailma esimese kosmoselennu ja lendas Baikonuri kosmodroomilt startinud Vostok 1 pardal 1 tunni ja 48 minutit ning tegi ühe tiiru ümber planeet Maa. Neli aastat tagasi taaselustas ufoloog Igor Volke Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni - varasematel Kosmonautikapäevadel on osalenud Jaan Einasto, Ene Ergma, Mart Noorma, Mihkel Kama, Mikk Sarv, Mari-Liis Aru, Kristel Kivari, Iiris, Laura, Müstiline Marion ja teised.

IGOR VOLKE on Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni elustaja. Ta on legendaarne ufoloog, kes on anomaalseid nähtusi uurinud juba üle nelja dekaadi. Saatekuulajatele tuttav värvikas tegelane, kelle anomalistika-ampluaasse kuulub väga lai spekter maailma paranormaalset poolt. Ta onaastakümneid jälginud inimkonda, ühiskonda ja kosmost ning nendevahelisi seoseid. Tema sulest on ilmunud ka kaks raamatut: "UFO raamat" (1981) ja "UFO päevikud" (1998).

MADIS VÕÕRAS juhib EASi (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse) Ettevõtlus- ja ekspordi keskuse võrgustike valdkonda, kuhu kuulub ka Eesti Kosmosebüroo. Ta tudeeris Tallinna Tehnikaülikoolis inseneriteadust, magistrikraadi ärijuhtimises sai Tartu Ülikoolist. Tosinajagu aastaid praktilist kogemust inseneritöös jaleiduriametis kogus ta TTTK MISTRA-st, kus ta sai ka kuue patendi kaasautoriks. 11 aastat töötas ta peainseneri,tegevdirektori ja juhatuse esimehena AS Klementis. Alates 2003 aastast toimetab ta EASis, kus ta muu hulgas onEesti kosmosebüroo juhina keskendunud Eesti kosmoseäri ja -poliitika arendamisele. Madis Võõras on alates Eesti liitumisest Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA) Eesti delegatsiooni juht ESA juures.

JUHAN AARE on ajakirjanik ja poliitik. Ta sai tuntuks fosforiidisõja ühe avalikustajana 1987. aasta kevadel Eesti Televisiooni saates "Panda". Aastatel 1989-1991 oli ta NSV Liidu rahvasaadik ja 1992-1999 Riigikogu liige, 2002-2006 oli ta Eestimaa Rahvaliidu liige. Aastal 2000 sai ta Tallinna Pedagoogikaülikoolis Anu Tootsi juhendamisel magistrikraadi politoloogia alal oma raamatu "Fosforiidisõda 1971-1989" alusel. Praegu teeb ta Tallinna TVs telesarja "Taevariik UFOdega".

Kosmonautikapäev 2016: "Kas meid oodatakse kosmoses? 35 aastat SETI Tallinna konverentsist"

SETI (Search For Extra-Terrestrial Intelligence) ehk organisatsioon maavälise intelligentse elu otsinguteks loodi Ameerika astronoomi ja astrofüüsik Frank Drake'i poolt 1961. aastal. SETI koondab erinevaid üritusi leida kosmosest tulevaid raadiosignaale, mida saaks tõlgendada intelligentsete olendite saadetuna. 1981. aastal toimusTallinnas rahvusvaheline SETI konverents, millest tänavu möödub 35 aastat.

Kuula Kosmonautikapäeva salvestust täna, neljapäeva õhtul kell 20 (ja kordusena pühapäeval kell 14) Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!".

Vaata Eesti Kosmosebüroo kodulehte ja SETI instituudi kodulehte.

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis
"Hallo, Kosmos!" küberpesa portaalis Alkeemia
Kõikide saadete Arhiiv R2 kodulehel ja podcast ja Soundcloud
Kosmilised säutsud Twitteris
Jälgi saadet Instagramis
hallokosmos.ee

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid