"Kui suhtest lahkuv vanem ei hoia oma lapsega tihedat kontakti ega integreeri teda oma uude suhtesse, on see minu arvates surmapatuga võrdväärne tegu. Kui vanem, kes üksi jäi, hoiab last kinni ega võimalda lapsel teise vanemaga suhelda, on see samuti kuritegu lapse suhtes. Oh neid peeneid manipulatsioone, mida suhtes pettunud vanemad mõnikord võimuvõitluse tandril genereerivad, et lapsest just tema liitlane saaks! Aga laps vajab lähedast suhet oma mõlema vanemaga, see on lapse üks esmaseid inimõigusi," tõdeb Katrin Saali Saul, kes on kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö "Eluterve kärgpere käsiraamat" autor.

"Oma igapäevases töös peredega näen ma seda, et kuigi kärgpered on eksisteerinud aegade algusest, teavad vähesed, mis on need kõige olulisemad erinevused, mida kärgperes elades kindlasti peab silmas pidama. See teadmatus toob endaga kaasa palju probleeme. Järgides aga mõnda lihtsat põhimõtet, võib elu kärgperes olla sama rahuldust pakkuv kui tavapereski. 6-aastane Tõnu ütles elu kohta kärgperes nii: "Nüüd saan ma sünnipäeval ju palju rohkem kingitusi!"" sõnab pereterapeut Tiit Kõnnussaar.

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari, mida salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!". Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemusi ja läbitunnetatud teadmisi. Varasemates aruteluringides on osalenud Eben Alexander, Brandon Bays, Rene Bürkland, Adik Levin, Jaan Tätte, Igor Volke, Thule Lee, Marina Paula Eberth, Evelin Ilves, Mai-Agate Väljataga, Einar Laigna ja paljud teised.

ALKEEMIA AKADEEMIA XVI: Eluterve kärgpere

Kolmapäeval, 23. märtsil kell 18 Von Krahlis

Eluterve kärgpere teemal arutlevad perekonna psühhoterapeudid KATRIN SAALI SAUL & TIIT KÕNNUSSAAR

Sündmust salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"

Piletid hinnaga 10 eurot on eelmüügis kauplustes Muusa (Rahvusraamatukogus Tõnismägi 2 ja Telliskivi 60) ning enne algust kohapeal.

Loe ka lugusid