Jah, tõsi on, et inimmõistus on looduse poolt häälestatud tundma kaotust teravamalt kui võitu, keskenduma pigem negatiivsele kui positiivsele, mäletama pigem halba kui head, ahastama pigem riski tõttu kui nautima võimalust. Aga me teame ka, et inimmõistus on võimeline õppima!

Üks väga lihtne viis fookuse muutmiseks on järgmine. Kirjuta igal õhtul üles kolm asja, mille eest sa tänulik oled. Need võivad olla päeva jooksul juhtunud sündmused või sinu enda poolt korda saadetud toredad teod, su iseloomu-jooned, suhted või teised head asjad, mis sulle rõõmu on valmistanud.

Vali ükskõik, millised meeldivad, nauditavad või tähendusrikkad kogemused hoolimata sellest, kui suured või väikesed need on.

Oleme mehega seda pikalt teinud, koostades igal õhtul nimekirja lausa 10-st toredast asjast möödunud päevas. See töötab! Lisaks heale tujule loob meeldivate asjade meenutamine kehas rahuliku ja harmoonilise energia, mis aitab paremini uinuda.

See meetod kõlab küll väga lihtsalt, isegi lihtsameelselt, kuid meetodi taga seisab tõsine teadus. Grupp Pennsylvania Ülikooli teadlasi professor Martin Seligmani, positiivse psühholoogia loojaga eesotsas võrdlesid erinevate meetodite hüvesid ja leidsid, et see lähenemisviis on kõige võimsam. Selle meetodi kasutamine kasvõi ühe nädala jooksul kutsub esile enesekindlust kasvatavat mõju isegi kuni kuus kuud hiljem.

Pannes tähele kõigest kolme head asja päevas, treenid sa end hindama seda, mis sinu elus on juba hästi. Sa hakkad märkama palju enam positiivseid inimesi, sündmusi ja hetki. Selle tulemusena jätad hüvasti ohvri mentaliteediga, su meeleolu paraneb ja enesekindlus kasvab.

Autor: Kadi Kütt

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid