"Pilgrimil on olnud tõesti väga viljakad raamatuaastad. Olen väga tänulik kõikidele autoritele, kes on meid usaldanud ning kellega oleme koos edukaid raamatuid välja andnud. Raamatute edu pandiks pean ma väga head meeskonna koostööd ja meie tööka toimetuse tuge: meil on inimesed, kes armastavad oma tööd - super tiim, kelle pühendumus ja töökus on imetlusväärne," rõõmustab kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets.

Apollo 2015. aasta menuraamatute autorite ja kirjastuste austamisõhtul kuulutati kuues eri kategoorias välja Apollo lugejate lemmikud - tehti teatavaks TOP5 ja auhinnati esimene koht. Kategoorias "Eestlane ja tema lugu" oli neljandal kohal Lea Dali Lion raamatuga "Joonista valgus", käsiraamatute kategooria tipu vallutasid kõik kirjastuse Pilgrim teosed: kolmandal kohal oli Katrin Saali Saul "Naiseks olemise kunst", teisel kohal Adik Levin "Dr Levini toitumistarkused" ja auhinnalise esikoha pälvis Merle Liivaku ja Hele-Mai Alamaa "Kahvliahvi kokaraamat".

Kahvliahvi kokaraamat osutus pärjatuks ka konkursil "25 Eesti kauneimat raamatut 2015", žürii hinnanguga: "Soe, mõnus, vanillilõhnaline. Raamatu meeleolu toetavad kõik valitud kujunduselemendid (font, värvigamma, paber), mis omakorda on seotud üheks tervikuks. Samal ajal jääb teos väga praktiliseks, retseptide jälgimine on lihtne ja loogiline. Suureks toeks raamatu õnnestumisel on "muretu lapsepõlve" tundega tehtud fotod."

"Nii eriliselt tore, kui sinu enda püüdlused tabavad ära mingi õhus oleva ühiskondliku tellimuse. On ju Kahvliahvi kokaraamatu põhi-idee inspireerida peresid võtma rohkem aega ühisteks kokkamisteks, ühisteks hõrkudeks hetkedeks, mis loovadki ju õnneliku lapsepõlve ja pakuvad sügavat rahulolu ka lapsevanematele endile. Kas elus on veel miskit olulisemat?" rõõmustab auhinnatud teose üks autoritest Merle Liivak. Kahvliahvi kokaraamatu kujundaja ja illustraator on Moonika Maidre.

Tänavune aasta toob kirjastuselt Pilgrim lugejateni rohkem teoseid kui kunagi varem: 20 kirjanduskonkursi BestSeller auhinnatud teost - neist esimesena on juba ilmunud aimekirjanduse kategooria võidutöö Katrin Saali Sauli "Eluterve kärgpere käsiraamat", väärt tõlkekirjandust ja uusi maailmaklassikuid sarjast "Südametarkuse klassika" ning sisukaid, huvitavaid ja erilisi originaalraamatuid.

Kirjastuse Pilgrim tegemistega saab end kursis hoida facebookis ja kodulehel www.pilgrimbooks.ee, vaata ka lähemalt Kahvliahvi kokaraamatu kohta kirjastuse kodulehelt ja facebookist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid