Šokolaad - valage plekile pisut värvitut nõudepesuvahendit, tupsutage see sisse ning jätke plekk paariks tunniks plastikkotti seisma. Seejärel peske plekk maha sooja veega.

Kohv - peske plekki koheselt jaheda veega. Kui on võimalik, tupsutage plekile glütseriini või värvitut nõudepesuvahendit ning jätke paariks tunniks plastikkotti seisma.

Marjaplekid - loputage plekki koheselt kuuma veega, plekile võib ka panna sidrunimahla ja seejärel sooja veega pesta. Kui plekk on endiselt alles, tupsutage peale värvitut nõudepesuvahendit ja jätke vajadusel ööseks plastikkotti seisma, seejärel peske plekki tavapäraselt.

Punane vein - loputada koheselt vees. Aitab ka kui loputada valges veinis. Kui plekk on alles, tupsutage sellele värvitut nõudepesuvahendit ning laske paar tundi plastikkotis seista. Seejärel peske plekki tavapärasel viisi.

Näts - pange rõivas plastikkotti ja asetage see paariks tunniks sügavkülma. Kui näts on külmunud, kraapige see maha.

Küünlavaha - asetage kangas kahe paberrätiku vahele (üks leht kanga alla, teine peale) ning triikige, kuni vaha on kangast paberrätikusse imbunud.

Veri - peske plekki koheselt jääküma veega. Võib lisada ka pisut soola ning seejärel pesta tavapäraselt seebi ja jaheda veega. Kui plekk koheselt välja ei tule, võib selle jätta sisseseebitatuna mõneks ajaks seisma ning seejärel pesta tavapäraselt jaheda veega.

Küünelakk - laotage kangas imavale aluselt, võib kasutada paberrätikuid. Ärge mingil juhul asetage plekiga kangast otse lauale, pigem hoidke seda käest, muidu võite kahjustada aluspinda. Tupsutage plekki küünelakieemaldajaga ning kuivatage seejärel koheselt paberrätikuga.

Roosteplekid - ajage vesi keema. Raputage plekile soola ning asetage määrdunud koht keedunõu kohale auru sisse. Mõne aja möödudes on plekk kadunud.

Vildikas või marker - hõõruge plekile pisut hambapastat ja laske sel paar minutit toimida. Seejärel hõõruge plekki niiske lapiga. Õrna puitpinna puhul olge ettevaatlik, et see pinnaviimistlust ei kahjustaks. Võite ka pihustada plekile pisut käte desinfitseerimisvahendit ning loputada pind niiske lapi abil.

Toimetas: Katrin Oidra
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid