Kuula SIIT, millised on parimad palad Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" kuulajate mullustelt lemmikutelt, kelleks on loodusemees Fred Jüssi, teadjanaine ja vaimne õpetaja Kristiina Raie, Leesoja nõid Thule Lee, psühholoog ja pereterapeut Katrin Saali Saul ning muusik ja teadjamees Tarmo Urb.

"Hallo, Kosmos!" aasta 2015 lemmikud suure aastaküsitluse järgi:

1. Fred Jüssi
2. Thule Lee
3. Rene Bürkland
4. Tarmo Urb
5. Kristiina Raie
6.-7. Doreen Virtue
6.-7. Igor Volke
8. Saale Kareda
9. Ringo Ringvee
10. Adik Levin

Lisaks mainiti korduvalt veel saatekülalisi: Katrin Saali Saul, Kerli Kõiv, Ringo Ringvee, Kene Vernik, Jaan Tootsen, Darpan, Maria Angel, Kai Tamm, Leie Klaar, Leonhard Järvis, Vladimir Megre, Mart Noorma ja paljud teised.

Aasta 2015 lemmikud Raadio 2 kodulehelt järelkuulamise andmetel:

1. Kristiina Raie
2. Thule Lee
3. Tarmo Urb & Kerli Kõiv
4. Katrin Saali Saul
5. Kene Vernik, Maarja Korstnik, Leonhard Järvis unenägemisest
6. Fred Jüssi
7. Doreen Virtue
8. Kai Tamm
9. Leie & Kalev Klaar
10. Saale Kareda, Katrin Saali Saul & Kerli Kõiv ("Hallo, Kosmos!" 5. sünnipäevasündmuse vestlusring)

Lisaks oli väga kuulatud saated ka need, kus olid külalisteks: Vadim Redkin, Vladimir Megre, Maria Angel, Ufojutud Teletornist, Madis Masing, Edda Paukson, Tarmo Kulmar, Anne-Ly Naukas aka Annapurna, dr Nida Chenagtsang, Darpan, Nikolai Oorzhak, Roland Karlson, Alkeemia Akadeemia vestlusring koos Rene Bürklandi, Adik Levini, Evelin Ilvese ja Helena Väljastega ning paljud teised.

Kõiki neid saateid saab üle- ja järelkuulata R2 ARHIIVIST.

Nende tulemuste kombineerimisel kujunes saade "2015 kuulajate lemmikud":

FRED JÜSSI: Kaugel ja eksootilisel Arubal sündinud Fred Jüssil tekkis sügav side kodumaa loodusega juba lapsepõlves, Eestisse naasmise järel, ning läbi selle sideme on ka kõige hõlpsam mõista tema rolli Eesti kultuuriloos. Mees, keda on nimetatud eestlaste südametunnistuseks ja hinge peegliks, sügava elutarkuse kandjaks, ütleb enda kohta küll tagasihoidlikult, et on vaid aken, mis vahendab seda valgust, mis on niigi olemas kõikjal meie ümber.

Olles enamuse oma pikast elust olnud vabakutseline, sai ta esmakordselt laiemalt tuntuks raadiosaatega "Looduse aabits", mis oli Eesti Raadio eetris 1970ndatel ja 80ndatel aastatel ning milles ta vahendas kuulajale Eestimaa looduse hääli - kuid mitte lihtsalt, vaid tegi seda eriliselt hingestatud moel. Saate edu oli fenomenaalne, seda kuulati nii kodus kui avalikes kohtades, misjuhul tihtipeale nendeks minutiteks muu tegevus kuuldavasti kõrvale jäeti. Helimaastikega Eestimaa puutumatust loodusest kogus ta tänu oma kontaktidele kolleegidega üle maailma kuulsust tollase raudse eesriide tagagi, omandades rahvusvahelise tuntuse kui erakordselt andekas loodushäälte salvestaja. Tollasest ajast on jäänud kuulajale säärased Melodia poolt avaldatud vinüülplaadid nagu "Helipilte Eesti loodusest", "Lahemaa lindude hääli" ja "Linnuhääli metsadest". Ehkki hiljem on Jüssi mõtete teravik liikunud lisaks häältelt vaikusele, mis on selle kõige taustal, on tema helilooming kättesaadav ka tänapäevases CD-formaadis kandjal "Helipilte Eestimaalt", mille kohta on Fred Jüssi öelnud, et selle plaadi eesmärk on väärtustada meie oma eestimaa ilu ning väärtustada vaikust.

Fred Jüssi tuntud ka kui pikaaegne Eesti esiloodusfotograaf. Tema loomingut on - lisaks ajakirjandusele - võimalik tundma õppida läbi raamatute "Maailma mõte", "Ajamustrid", "Jäälõhkuja", "Mister Fred", "Kivimustrid", "Reisikirju". Jüssi olulisemad, tema maailmapilti edasi andvad raamatud on tõlgitud ka inglise ja saksa keelde.

Fred Jüssi esinemised on alati rahvarohked ning läbi oma loengute ja muu valgustustöö on ta olnud teejuhiks ning väärtuste kujundajaks nüüd juba mitmele põlvkonnale Eesti loodushuvilistele. Tema loomingulisel küpsemisteel on täheldatav märkimisväärne filosoofiline sügavus, millega ta mõtestab loodust - aga läbi selle ikkagi alati inimest, tema suhet maailmaga kõige laiemas tähenduses. See on õpetus, kus helid jõuavad vaikusesse, vaikusest saab tinglikult kõige kallim loodusvara ning iga elamus ja kogemus on lõplik ja aegumatu varandus meie kujunemisteel. Kuula Fred Jüssi 80ndaks juubeliks loodud saadet vanameistri parimatest paladest (1.02.2015).

KRISTIINA RAIE: Teadjanaine ja vaimne õpetaja Kristiina Raie on lõpetanud Maaülikoolis inseneriteaduskonna. Selgeltnägemisvõime ilmnes tal juba lapsepõlvest - vanemad soodustasid tunnetuslike võimete kasutamist, esitades küsimusi, millele tuli vastus ise läbi tunnetuse leida ning ühest ajahetkest hakkas ta näiteks ka inimeste surma ette tunnetama. Nii ongi tema tavapäratuid võimeid soodustanud ja laia spektri taju suunanud ka tema perekond, kes on mitmendat põlve arstid ja tervendajad-ravitsejad. Kristiina Raie on õppinud bioenergeetilist puhastamist ja tasakaalustamist, Norras auratransformatsiooni meetodit ja New Yorgis regressooniteraapiat. Ta on võimeline nägema inimese füüsilist ja vaimset seisundit ning lahendama füüsilisi ja psüühilisi probleeme. Selgeltnägemine on tema sõnul võime võtta vastu informatsiooni erinevatest dimensioonidest peenenergeetilisel tasandil ning ka oskus saadud infot selekteerida ja mõista. Eesti selgeltnägijaid, kelle kuulsus ulatub ka piiri taha, on vähe: Kristiina viib läbi loenguidja vaimseid praktikaid erinevates riikides, kus teemadeks on näiteks kuidas elada oma unistuste elu, kuidas tervendada oma keha, kuidas vabaneda üliteadvuse abil ühisteadvusest jpm. "Meie üliteadvus ehkvaimuenergia on püsivas teadlikus kontaktis universumi loova jõu ja tarkusega. Üliteadvus on vaba kõikidest piirangutest ja uskumustest," ütleb Kristiina, kes õpetab inimestele sõltumatust ühisteadvusest ja tavateadvusest ning lõimumist üliteadvusega, elamist läbi südame ja juhindumist oma vaimenergiast. Kuula Kristiina Raiet jagamas oma müstilist maailma (8.02.2015).

THULE LEE: Leesoja nõid Thule Lee elab metsas ja on kogu teadliku elu oma nõiavõimeid arendanud: ta vaatab maailma läbi taju ja tunnetuse ning tegeleb riituste, loitsu, märkide vaatamise ja ravitsemisega. Teistmoodi maailmataju ja nõiavõimed ilmnesid tal lapsepõlves ning juba kuue aastaselt hakkas ta kaartidega ennustama, nüüd aga vaatab ta juba aastaid tulevikku peamiselt ruunide abil. Peale õpinguid Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas pöördus ta tagasi oma juurte ja nõiakunsti juurde. Thule Lee elu loomulikuks osaks on sügavam loodustunnetus ning talle on loomulik ka näiteks suhtlemine lindude ja loomadega. Ta tegeleb süstemaatiliselt pideva enesetäiendamise ja inimpsüühika saladuste uurimisega ning loob uusi psühhotehnikaid ja praktilisi harjutusi, et väga sügavalt lõõgastuda, pääseda ligi oma alateadvusele ja veel varjul olevatele võimetele. Kuula Thule Leed saate "Hallo, Kosmos!" viiendal sünnipäevasündmusel jutustamas naise väest, mis pöörane ja nõiduslik (28.06.2015).

KATRIN SAALI SAUL: Katrin Saali Sauli emapoolne sugupuu pärineb Venemaalt, Uuralite jalamilt, põimudes õnneliku juhuse juhtimisel isapoolse eesti suguvõsaga. Kahest eri rahvusest vanemad on võimaldanud tal ammutada väge mõlema rahva kultuuripärandist. Humanitaarteaduste magistrikraadi inglise kirjanduses sai ta Tartu Ülikoolist. Professionaalse Psühholoogia Erakoolist omandas ta psühholoogiline nõustaja eriala ja perekonna psühhoteraapia väljaõppestpereterapeudi ameti. Lisaks on ta läbinud mitmed ebatraditsioonilisemad ja maailmavaadet muutnud pikemaajalised koolitused - Holistilise Teraapia Instituudis õppis ta holistilist regressiooniteraapiat, Larissa Renari meistriklassides aga täiendas end naiselikkuse teemadel. Oma praktikakogemust on ta rikastanud Tallinna Psühhiaatriahaigla esmaste psühhooside osakonnas, olnud koolitaja Kestva Psüühikahäirega Inimeste Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuses ja töötanud Raasiku valla psühhoterapeudina. Alates 1997. aastast on Katrin Saali Saulil terapeudi erapraksis. Katrin Saali Saul on Heateo Sihtasutuse partner. Ta loeb loenguid Holistilise Teraapia Instituudis pereteraapiast ning korraldab koolitusi naistele teemal "Naiseks olemise kunst. Naise arhetüübid". Oma teadmised ja kogemused naise süvamaailma allhoovustest - arhetüüpidest ning nendega kaasnevatest variarhetüüpidest - mis juhivad naise mõtlemist, tundmusi ja käitumist, on ta kirja pannud menukasse raamatusse "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma". KuulaKatrin Saali Sauli rääkimas naise arhetüüpidest (25.01.2015).


TARMO URB
: Vendadest Urbidest vanem, Tarmo, on tuntud kui muusik, ravitseja ja indiaanikultuuri maaletooja - just Urbide algatusel sai too kultuurisild loodud ja alates 1996. aastast on Eestimaad külastanud Põhja-Ameerika põlisrahvaste esindajad, kes on meile oma pärimust tutvustanud. Tartus sündinud Tarmo Urb on läbi käinud neli ülikooli, neist ühtegi lõpetamata. Koos venna Toomasega lahkusid nad NSVLiidust 1988. aastal Soome ja Rootsi kaudu Ameerikasse, kus ta on kokku elanud veerandsada aastat. Ka eesti keeles on ilmunud Harri Sirola raamat "Kaks linna", mis on inspireeritud teiste hulgas vendade Urbide seikluslikest ja kohati lausa uskumatutena tunduvatest elusündmustest. Eesti publik teab Tarmot rohkem kui muusikut, Ameerikas aga on ta tuntud kui ravija, millele on kindlasti kaasa aidanud teleseriaal "UnExplained" (maakeeli "Seletamatu"), mis oli populaarne seal ja mujalgi maailmas. Kuula täispikka saadet Tarmo Urbiga (8.03.2015, koos Kerli Kõivuga).

Liitu Kosmonautide Klubiga facebookis, kuula saateid kõikide saadete Arhiivist R2 kodulehel ja podcastist ja Soundcloudist, jälgi saate säutse Twitteris ja kosmilist pildivoogu Instagramis. Vaata ka kodulehte hallokosmos.ee

Sise- ja väliskosmilisi põnevusi ja avarusi avastav audiorännak "Hallo, Kosmos!" on Raadio 2 eetris pühapäeviti kell 14-16


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid