1. Hispaanias usuvad inimesed, et südaööl tuleb süüa 12 viinamarja, üks iga kuu eest. Igat viinamarja süües tuleks soovida ka üks soov.

2. Venemaal on komme kirjutada oma unistus väiksele paberitükile, seejärel põletada see tuhaks ning panna tuhk šampuseklaasi. Klaas tuleb vahetult enne uue aasta saabumist tühjaks juua, et soov täituks.

3. Peruus ennustatakse tulevikku kolme kartuliga. Diivani või tooli alla pannakse kolm kartulit - üks kooritud, üks poolenisti kooritud ja üks koorimata. Keskööl võtakse tooli alt kartul ja vaadatakse, milline saab olema pere jaoks tuleva aasta majanduslik olukord. Kooritud kartul näitab, et raha ei tule, poolenisti kooritud kartul näitab stabiilset olukorda ja koorega kartul näitab, et tuleb väga hea aasta.

4. Brasiilias usutakse, et valge kandmine aastavahetusel kutsub ellu rohkem õnne ja rahu. Neil on samuti komme minna aastavahetuse öötundidel randa ning visata merre lilli. Samal ajal saab soovida ka oma unistuste täitumist.

5. Iirimaal panevad naised padja alla puuvõõriku lehti. Väidetavalt võib nii naeratada õnn ja uuel aastal mehe majja tuua. Iiri traditsioonis usutakse samuti, et nii käitudes hoitakse endast halb õnn eemal.

6. Filipiinidel usutakse, et kui uusaastaööl avada kõik maa aknad ja uksed, siis lähevad kurjad vaimud ja halb energia välja ning õnn saab sisse tulla.

7. Mehhiklased võtavad hingedega ühendust. Sügavalt usklikud mehhiklased on veendunud, et vana-aastaõhtu on just see aeg, mil lähedaste hingedega ühendust võtma peab - neilt küsitakse nõu ja abi.

8. Ameerikas toob õnne ja armastust südaöine suudlus. Mis muudab uue aasta ilusaks? Kesköine suudlemine! Olgu selleks siis kallim või võõras, ilma musita igatahes ei taha keegi jääda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid