1. Muutus on paratamatu, võta see avatult vastu. Kõige kindlam asi, mis siin maailmas on, on see, et kõik muutub ning areneb. Kui sa sellega lepid, siis oled sa valmis kõige muutuste ka ootamatustega toime tulema.

2. Sul on vaja juurutada endassse harjumus olla õnnelik ja rahunenud. Sa ilmselt oled näinud väikesi lapsi, kes naeravad ja on õnnelikud vaatamata sellele, et nad kukkusid ja said haiget.

3. Sinu ensehinnag ning ensekindlus peab tulema sinu seest, mitte väljast. Kui sinu enesetunne ja sinu sisemine enesekindlus on seotud väliste mõjutajatega, siis ei ole sa iseenda peremees, sinu elu suunavad ja kontrollivad teised. Parim, mis sa oma elus saad saavutada on see, et sa kontrollid oma elu ja suunad ise oma saatust.

4. Kui me ei leia rahu iseendas, siis pole mõtet seda ka mujalt otsida.

5. Ela hetkes. Sa ei suuda saavutada oma maksimaalset potentsiaali, kui sa ei ela hetkes. Su praegune hetk ei ole õnnelik, kui sa viibid pidevalt minevikus või tulevikus. Siis sa ei saagi aru, kuidas elu möödub.

6. Pole vaja mäe tippu, et otsida rahu, ega ka suurde linna, et leida kära; mõlemad peituvad meie enda sees.

7. Usu, et elu on väärt elamist ja sinu usk muudab selle faktiks.

8. Positiivsed tunded tulevad sellest, kui oled enda suhtes aus ja aktsepteerid ennast sellisena nagu sa oled - kõik sinu füüsilised ning vaimsed omadused. Ning kui sind ümbritsevad pere ja sõbrad aksepteerivad sind sellena, kes sa oled.

9. Väljenda tänulikkust selle eest, mis sul on. Inimesed, kes seda teevad, on suutelised paremini stressiga toime tulema ja neil on rohkem positiivseid emotsioone.

10. Ümbritse ennast positiivsete inimestega. Ütlus "õnnetus armastab kaaslast" on tõene. Seepärast on vaja valida sõbrad, kes on ka ise optimistlikud ja endaga rahul, sest nii ümbritsed ennast positiivse energiaga.

11. Ära hoia endas viha. Vihast kinni hoida on nagu kuuma süte hoidmine, et sellega kedagi visata - põletada saad ikka sina.

Toimetas: Katrin Oidra