Hiljuti tunnistas Ellen Stofan avalikult, et inimkond leiab ilmselt juba lähima aja jooksul tõestust maavälisest elust. Stofani väide on pannud paljud ufoloogid tõsiselt mõtlema selle avalduse taga peituvate motiivide üle. Miks öelda seda praegu ja miks avalikult tunnistada kogu maailma ees, et maavälise elu leidmine ei oleks mingi üllatus?

NASA juhtivteadlane Ellen Stofan täheldas oma avalduses maavälise elu kohta järgmist:

"Ma usun, et leiame kümne aasta jooksul tugevaid märke maavälisest elust, ning minu arvates on meil 20-30 aastaga selle kohta olemas ka konkreetsed tõendid. Meil on käeulatuses vastused küsimustele, mille üle inimesed on aastatuhandeid juurelnud. Saame kahtlemata juba meie eluaja jooksul teada, et päikesesüsteemi teistel kehadel on samuti elu. Me saame teada, mis on sellise avastuse tagajärjed elule Maal."

Vaid mõni aeg tagasi ütles dr John Grunsfeld ühes sõnavõtus järgmist:

"Kas me oleme universumis üksi? Seda tahavad teada väga paljud inimesed meie planeedil," lausus füüsik ja endine astronaut dr John Grunsfeld, kes juhib nüüd NASA-le alluvat organisatsiooni Science Mission Directorate. "Me oleme sellele küsimusele vastuse leidmise lävel, seda kõike tänu kosmosetehnoloogiasse panustatud investeeringutele."

NASA kosmosesondi New Horizons missiooni peajuht dr Allan Stern rääkis lähemalt oma missioonist ja selle käigus tehtud avastustest, öeldes: "Leidsime tõendeid lämmastikupõhiste liustike olemasolust ja mäeahelikust, mis on sama kõrge kui Kaljumäestik. Kuna oleme seni kogunud vaid 5 protsenti andmeid, on meil kõigil tunne, et peaksime end tõsiselt ette valmistama ülejäänud 95 protsendi jaoks. Meid ootab teaduslikus mõttes ees üks väga põnev sõit."

Eelmainitud väited pole mitte ainult erakordselt huvitavad maavälise elu võimalikkuse seisukohast, vaid ka seetõttu, et NASA ja teised kosmoseagentuurid on esmakordselt tunnistamas võimalust, et meie eluajal avastatakse maaväline elu.

"Tõenäoliselt kõige üllatavamad leiud tehti Jupiteri ja Saturni viiel jäisel kuul, millel leidub tugevaid tõendeid pinnaaluste ookeanide olemasolust: Ganymedes, Europa ja Callisto, mis tiirlevad Jupiteri ümber, ning Enceladus ja Titan Saturni ümber," seisis NASA pressiteates.

Huvitav on see, et kosmosest tulnukate leidmise võimalikkuse kohta on kirjutatud kümneid artikleid. Ainuüksi SETI tegeleb enam kui kümne võimaliku tulnukatele elamiskõlbliku planeedi uurimisega, seda eeldusel, et mujal universumis elu eksisteerimiseks on tarvis Maaga identseid või väga lähedasi elutingimusi. See võib aga paljude teadlaste sõnul olla ekslik.

Viimase paari aastaga oleme teinud erakordseid avastusi, mis on otseselt seotud universumist maavälise elu leidmise ideega. Nüüd kui oleme avastanud mikroorganismid, mis suudavad elus püsida isegi väga vaenulikes keskkondades, hakkab üha rohkem teadlasi lõpuks kaaluma võimalust, et elu võib eksisteerida ka sellistel planeetidel ja kuudel, mille tingimused erinevad Maa omadest täielikult.

Tõde on aga see, et paljud teised mitteametlikud allikad osutavad palju salapärasemale reaalsusele maavälise elu kohta.

Selle artikli kohaselt on olemas mitu salajast kosmoseprogrammi, mis on loodud maavälise tehnoloogia abiga:

"Paljud inimesed kuuluvad kolme erinevasse sala-kosmoseprogrammi, mis on sõltumatud isegi salajastest Maa valitsustest (üks neist salavalitsustest on ühtlasi võimas planeetidevaheline korporatsioonide konglomeraat, millele kuulub muuhulgas enamik Marsi pinnal asuvaid baase). Olemas on ka 5-7 iidset Maalt juba lahkunud tsivilisatsiooni, millel on Maa peal endiselt oma salabaasid. Kõik eelmainitud rühmad on loonud liidu mitmete erinevate maaväliste jõududega ja rajanud ÜRO-sarnased koalitsioonid nii inimesi meenutavate tulnukatega kui ka kõigi teiste olenditega (kellel kõigil on oma varjatud kavatsused). Osade sala-kosmoseprogrammide ja nende maaväliste liitlaste vahel on praegu kulisside taga käimas kodusõda eesmärgiga lõpetada salajaste Maa valitsuste kontroll inimkonna üle, milleks valitsused kasutavad rahamaagiaga loodud kõlvatut orjasüsteemi."

Astronaudid ja endised astronaudid on maavälise elu teemal juba hulk aega sõna võtnud, aga keegi ei ole vaevunud kuulama seda, mida nad on meile terve see aeg rääkinud.

Endine NASA astronaut ja Princetoni füüsikaprofessor dr Brian O'Leary ütles maavälise elu kohta nõnda:

"Leidub küllaga tõendeid selle kohta, et võõrad tsivilisatsioonid püüavad meiega ühendust võtta ja on meid väga pikka aega jälginud. Nende väljanägemine on igasuguse traditsioonilise materialistliku lääneliku vaatenurga seisukohast väga veider. Need maavälised külalised kasutavad teadvuslikkuse tehnoloogiaid, nad kasutavad kosmoselaevade tõukesüsteemides toroide ja püsivalt ühes suunas pöörlevaid magnetkettaid, mis näib olevat UFO-fenomeni ühisnimetaja."

Endine Ühendriikide mereväekapten, elektri- ja lennundusinsenerist astronaut Eugene Cernan:

"Minu käest on varemgi küsitud UFO-de kohta ja ma olen avalikult öelnud, et minu arvates kuuluvad need mingile võõrale maavälisele tsivilisatsioonile."

Sarnase informatsiooniga välja tulnud inimeste nimekiri on aga väga-väga pikk.

Paljud usuvad, et see huvi, mida ilmutavad mitmed kõrged ametiisikud NASA-s ja valitsuses maavälise elu vastu, ongi parim tõestus selle kohta, et valmistutakse millekski suureks. Nad ei saa ometi lihtsalt öelda, et nad on maavälise elu olemasolu kohta juba pikka aega teadnud ja see ongi tõde, kogu lugu.

Seepärast usuvad paljud ufoloogid, et NASA ja valitsusametnikud avaldavad maavälise elu kohta infot väga valikuliselt. Järkjärguline paljastamisprotsess on aga alanud ja kahtlemata kulub omajagu aega, enne kui kõik detailid tehakse teatavaks avalikkusele, kes ootab juba pikisilmi oma kosmiliste naabritega kohtumist.

Allikas: www.ewao.com

Tõlkis: Joonas Orav