"Meie riigis on olemas jõud, kes arvavad, et alternatiivset meditsiini pole üldse vaja. Tõenduspõhine meditsiin on suhteliselt noor teadusharu. Me nimetame Hiina meditsiini alternatiivmeditsiiniks, aga tegemist on tuhandete aastate vanuse meditsiiniga. Kumb neist siis õigupoolest alternatiivne on?" küsib doktor Levin ja lisab: "Oleks väga hea, kui Eesti riik suudaks luua sellise süsteemi, kus tõednduspõhine meditsiin (mida finantseerib haigekassa) ja alternatiivmeditsiin töötaks koos heas koosluses, üks aitaks teist. Nad tegeleks koos patsiendi aitamisega, näiteks seal, kus tõenduspõhine meditsiin ei saa hakkama, tuleks appi alternatiivmeditsiin:"

Neid võimalikke koostöö teemasid käsitleb seeniorarst Adik Levin ka kolmapäeva õhtul Alkeemia sünnipäeval Hobuveskis toimuva Alkeemia Akadeemia vestlusringis koos arstide Rene Bürklandi ja Evelin Ilvesega ja psühholoog Helena Väljastega. Arutelu teemaks on "Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö" ning seda salvestab ka Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!".

"Minu raamatute ja loengute mõte on selles, et panna inimene mõtlema, kuidas ta saaks ennast ka ise aidata. Mitte jääda lootma ainult ravimitele ja arstidele, vaid aidata ka ise oma paranemisele kaasa. On tulnud aeg aidata iseennast," rõhutab doktor Levin. Tema sõnul on tervisliku toitumise kontseptsioon pankrotis ja oleks aeg rääkida õigest toitumisest.

Kuula dr Levini videoloengut sündmusel Alkeemia Akaadeemia XIV 6.10.2015

Alkeemia neljas sünnipäev:

Kolmapäeval, 25. novembril Tallinna vanalinnas asuvas Hobuveskis (Lai 47)

Kell 18 uksed ja kõned
Kell 19 Alkeemia Akadeemia & R2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus: "Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö" - Rene Bürkland, Adik Levin, Evelin Ilves, Helena Väljaste

Lisaks jutuvestja Erki Kaikkonen, helivõlur Silver Sepp ja lahe atmosfäär

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15.- on müügil kauplustes Muusa (Tõnismägi 2 ja Telliskivi 60)

Uuri lisa Alkeemia.ee/akadeemia ja jaga sündmust sõpradega facebookis

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid