Mis on mandala? Kuidas ta toimib, millest seisneb tema mõju ja vägi?
Kui mult küsida, mis on mandala, siis eelistan vastata, mis minu loodud mandala on. See on tõlgendus kosmilisele keelele, mida olen kogenud avardunud teadvuseseisundis. Verbaalselt on seda tõlkida raske, kuna tegu rohkem tundekeelega - keelega, mida kõik mõistavad, kuid see nõuab teatud avatust. Mitte kõik inimesed ei märka mu mandalate ilu ega tunne nende mõju. Sellest hoolimata võib mandala mõjutada ka neid, kuna alateadvuse kaudu toimib pilt ikka.
Mandala mõju ja vägi on universumi jumalik vägi, seetõttu toimibki.

Kuidas mandalaga mediteerida?
See on lihtne: mandalaid saab kasutada meditatsioonis, et jõuda iseenda sisemiste teadmisteni. Süvene mandala tähendusse, enne kui temaga mediteerima hakkad. Sea omale eesmärk ja esita taotlus, keskendudes valitud mandalale. Lastes endasse voolata mandala värvidel ja vormidel, luba oma meelel vabalt rännata. Las mandala haarab kogu sinu tähelepanu, uju tema mustrites. Kui tunned mandalaga ühendust, ühinemise tunnet - koged kergust, vibratsiooni tõusu, intuitsiooni ja loovuse avanemist. Lase kõigil tunnetel rahulikult tulla, püüa neis vabalt ning usaldavalt hõljuda. Meditatsioon koos mandalaga aitab jõuda lähemale su eesmärkidele ning manifesteerida esitatud taotlusi.

Kas mandala abil saab ka tervist toetada?

Manda tervendab kosmilise väega, tõhustab tšakrate tööd, lastes eluenergial vabalt ja piisavalt meisse voolata. Nõnda saavad keharakud piisavalt energiat ja keha terveneb ning püsib terve. Kuid lisaks teevad nad muudki müstilist. Elu on väga avar ja müstiline, viie meele maailm aga suht piiratud. Piirajaks on ka õpetused, mis väidavad, et tunne oma piire, see ja too pole võimalik jne. See on juba pikem teema ja sellest on kirjutatud ka hulga häid raamatuid, kuid ikkagi on seda raske uskuda inimestel, kel müstilised või teadvuse avardumise kogemused puuduvad.

Mille jaoks ja kuidas mandalaid veel saab kasutada?
Mandalad on ka seinapildid ja nõnda neid kasutataksegi tavaliselt. Kuid mõni inimene, kel rohkem liikuv eluviis, kannab mandalat või mandalaid kaasas ja seab need nähtavale oma peatuspaigas, reisimisel näiteks oma hotellitoas, ja loob nõnda tervendava ja kaitsva püha ning turvalise ruumi enda ümber.
Toimetasid: Ingrid Peek ja Katrin Oidra
Uuri lähemalt kirjastuselt Pilgrim ilmunud Urmas Vaino raamatute "Tervendavad mandalad" ja "Tervendavad mandalad - värvimisraamat" kohta.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid