"Alkeemia on teadus ja kunst üheskoos - meie jaoks tähendab tänapäeva moodne alkeemia enesearengu võtmes elamise teadust ja muutmise kunsti. Pakume lugejatele teavet erinevate viiside ja võimaluste kohta, kuidas oma sisemaailma ja end ümbritsevat keskkonda paremini tundma õppida ning arendada, et elus oleks rohkem rahu, heaolu, õnne, rõõmu ja teadlikkust," sõnab Alkeemia peatoimetaja Ingrid Peek ja lisab: "Sünnipäevasündmusel võtame vaatluse alla tervikliku tervishoiu ning arutame koos asjatundjatega, kuidas ühendada moodne ja iidne tervisetarkus inimese parema heaolu hüvanguks."

Alkeemia Akadeemia vestlusring "Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö" on ühtlasi ka Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus. Vestlusringis osalevad Rene Bürkland, Adik Levin, Evelin Ilves ja Helena Väljaste.

Hiina meditsiini arst Rene Bürkland on neli aastat õppinud Nanjingija Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong'i ja tuinamassaaži. Eestis on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Mullu ilmus talt raamat "Tervise alkeemia".

Seeniorarst doktor Adik Levini meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis, seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis, 80ndate algul tegi ta Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonna juhina revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde. Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega, oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud ja pikalt toitumisspetsialistina tegutsenud dr Levin kutsub inimesi üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada. Talt on ilmunud kaks raamatut: "Dr Levini tervisenõuanded" ja tänavu "Dr Levini toitumistarkused".

Helena Väljaste omandas cum laude psühholoogia magistrikraadi Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel on ta end täiendkoolitanud erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (ärksameelsusteraapia, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt). Erialaste teadmiste kõrval toetavad tema arengut praktilised õpetused ärksameelsusest (mindfulness), joogalikust teadliku muutuse kunstist ja iidsest krija jooga traditsioonist. Ta on ka üks koolides arendatava Vaikuseminutite eestvedaja.

Evelin Ilves lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala 1993. aastal ja taastas arstilitsentsi projekti "Arstid tagasi tervishoidu" raames 2013. aastal. Viimased kümme aastat on ta pühendunud inimeste tervislikule elustiilile, toitumisele ja liikumisele innustamisele. Aastal 2010 valis Eesti Tervisedenduse Ühing Evelin Ilvese Aasta tervisesõbraks. 2013. aastal nimetas Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa komitee ta oma eestkõnelejaks mittenakkushaiguste ehk elustiilist tingitud haiguste ja nende vältmise alal.

Neli aastat Alkeemiat

Alkeemia tähistab tänavu novembris neljandat tegutsemisaastat. Portaal laiendab oma lugudega peavoolu poolt pakutavat ning käsitleb teemasid alternatiivsema nurga alt. Lugejani jõuavad sellised valdkonnad nagu eneseareng, õnn ja meelerahu, vaimsus, tervis ja taimetarkused, loodus ja keskkond, suhted ja armastus, müstika ja esoteerika ning läbi Raadio 2 populaarse saate sektsiooni "Hallo, Kosmos!" ka põnevad sise- ja väliskosmilised teemad.

"Alkeemia ei ole oma olemuselt ainult müstika, alkeemia on midagi, millega puutume kokku iga päev - iga muutumine, areng, liikumine on omamoodi alkeemiline protsess. Mõistes sügavamalt enese sees toimuvat ja hoolides ning hoolitsedes ka välise ja keskkonna eest, on võimalik luua iga mõtte, otsuse ja teoga täisväärtuslkumat elu nii iseendale kui kogu planeedile," lisab Alkeemia toimetaja Kaia-Kaire Hunt.

Aeg-ajalt väljub Alkeemia küberruumist ning pakub sündmustesarjaga Alkeemia Akadeemia eluülikooli täiendõpet, kus vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Alkeemia Akadeemiates on oma teadmisi jaganud näiteks Igor Volke, Andres Juur, Einar Laigna, Tiina Tiitus, Thule Lee, Adik Levin, Rene Bürkland, Mari Metsallik, Jaan Tätte, Lea Dali Lion, väliskülalistena Ameerikast Eben Alexander ja Brandon Bays ning paljud teised.

Alkeemia neljas sünnipäev:

Kolmapäeval, 25. novembril Tallinna vanalinnas asuvas Hobuveskis (Lai 47)

Kell 18 uksed ja kõned
Kell 19 Alkeemia Akadeemia & R2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus: "Terviklik tervishoid: maailmavaadete koostöö" - Rene Bürkland, Adik Levin, Evelin Ilves, Helena Väljaste

Lisaks jutuvestja Erki Kaikkonen, helivõlur Silver Sepp ja lahe atmosfäär

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15.- on müügil kauplustes Muusa (Tõnismägi 2 ja Telliskivi 60)

Uuri lisa Alkeemia.ee/akadeemia ja jaga sündmust sõpradega facebookis

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid