"Konverentsile kogunes väga palju siiraid, julgeid ja kauni hingega inimesi, kes valutavad südant selle pärast, mis toimub meie ümber. Väga oluline on tuua kokku kõik need inimesed, kes on mõistnud, et vanamoodi edasi ei saa, senine ühiskonnakorraldus on läbi kukkunud ning kes samas on valmis üheskoos looma uusi paralleelseid tugivõrgustikke, mis annaksid inimestele tagasi väärikuse ja vabaduse olla need, kes nad tegelikult on. Oleme valmis koos looma sellist ühiskonda, kus iga inimest nähtaks, mõistetaks ja väärtustataks tema inimeseks olemise erilisuse ja mitte kaubaväärtuse järgi ehk kus iga inimene ja loodus oleks hoitud ja armastatud," sõnab konverentside sarja "Uue ühiskonna loomine" ellukutsuja Saale Kareda.

Avakonverentsil astusid ettekannetega üles: Ülo Vooglaid "Eesti kui narratiiv", Janika Veski ja Merili Kukuškin "Isetervenemise ajastu: tervishoiusüsteem tulevikus", kunstnik A'Luma DMA "Maailmavaatest A'Luma DMA piltide taga" ning konverentside sarja käivitaja Saale Kareda sissejuhatava sõnavõtuga konverentside ellukutsumise põhjustest ja eesmärkidest ning ettekandega "Uute, inimestele suuremat vabadust võimaldavate tugivõrgustike loomine Eestis".

Järgmiseks konverentsiks laupäeval, 24. oktoobril on reserveeritud suurem saal Viru konverentsikeskuses, et mahutada kõiki osaleda soovijaid. Üheks peaesinejaks on Siiri Sisask, kes tuleb rääkima "Saagu valgus" loomisest ja laienemisest. Teine teemaplokk keskendub jätkusuutlikule majandusele. Lähem info kodulehelt www.uusyhiskond.org

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee