Miks peaksite leppima suhtega, mis ei peegelda teie tegelikku olemust ja tõelisi soove? Kui teie jaoks tähtis inimene ei pakkunud teile rõõmu, siis ärge tellige enam samasugust suhet oma ellu.

Proovige järgmist harjutust: Koostage nimekiri kõigist headest asjadest, mida suheteile pakkus. Näiteks võibolla sai teile osaks armastus, seltskond ja kodus valmistatud road. Vaadake, et nimekirjas oleks vähemalt viis nimetust. Nüüd aga pange kirja kõik need asjad, mida oleksite soovinud saada, kuid ei saanud. Näiteks vahest ei kogenud te mõistmist, komplimente ja julgustust. Seegi nimekiri peaks koosnema vähemalt viiest punktist.

Kui mõlemad nimekirjad on lõpetatud, vaadake esimene loetelu üle ja andke seal nimetatud asju endale ise. Seejärel võtke teine loetelu ja saatke seal märgitud asjad mõttes oma eksile. Näiteks kui teie loetelus oli märge mitterahuldava seksuaalelu kohta, siis soovige mõttes oma eksile tulevikus rahuldustpakkuvat seksi. Kui endine armsam teie mõtetesse ilmub, saatke talle tervitusi ja soovige head. Kui meel eksib tema väljakupoolele ja te mõtisklete tema rolli üle suhtes, siis tuletage endale meelde, et olete valel väljakupoolel ning öelge endale: "Parandan armastavalt oma osa selles suhtes."
Nähes, et teie endine kallim läheb oma eluga edasi, tuletage endale meelde, et olete armastav hoolitseja enda, mitte tema elus. Suunake tähelepanu sinna, kus oleks vaja veelgi parandada suhet iseendaga. Selle asemel et kulutada energiat lagunenud suhtele võiksite hoopis lisada rohkem armastust ja kaastunnet oma suhetesse sõprade ja perekonnaga.

Proovige seda sisendust: Täna toon armastust enda ellu ja kõigile, keda kohtan.

Kasutage ülevaadet oma minevikust selleks, et kohe praegu õppida paremini tundma ennast ning saada paremini aru oma soovidest. Peegeldades seda, mis teile eelmises suhtes meeldis või ei meeldinud, avastate mõnikord paremini, mida te suhtelt soovite või ei soovi. Võibolla ei sobinud teile partner, kellel oli teie jaoks vähe aega. Võibolla ei meeldinud teile igal nädalavahetusel kodus olla, kuna olite oma kaaslasest seltskondlikum. Või olete innukas uudiste jälgija ning teile ei meeldinud see, et teie armsamat ei huvitanud maailmas toimuv põrmugi. Püüdke astuda samm tagasi ja vaadata suuremat pilti ning mõista, et kõik suhted on mõeldud tervenemiseks.

Kui suhe ei aita mitte mingil moel kaasa tervenemisele, siis tekitab see vaid kurva ja mõttetu tunde ning teid laastab tühjus. Ent kui näete, et inimene tuli teie ellu selleks, et viia teid järgmisele tasandile, siis mõistate, et elate universumis, mis peab alati plaani teile head teha.

Tervenemise vastuvõtmiseks korrake sisendust:

Möödunud suhe on lõpetatud ja ma võtan vastu tervenemise.
Järgmised sisendused aitavad teil kasvada järgmisele tasandile:
Tõmban ligi suhteid, mis pakuvad mulle rõõmu ja rahuldust.
Kui minu teele satuvad rahuldust mittepakkuvad suhted, suunan nad tagasi universumisse.

Allikas: Kirjastuselt Pilgrim ilmunud käsiraamat Louise L. Hay, David Kessler "Murtud südame tervendamine"