Hiljutised uurimistööd näitasid, et mustikates on antioksüdantide sisaldus väga kõrge. Vaatluse all oli 40 puu- ja köögivilja, milledest mustikal oli antioksüdantide sisaldus kõrgeim. Toitumisspetsialistid on väitunud, et pool klaasi mustikaid sisaldab sama palju antioksüdante kui viis klaasi teisi puu- või köögivilju. Teadusuuringud kinnitavad, et mustikates sisalduvad antioksüdandid pidurdavad inimorganismi vananemisprotsesse, takistavad südamehaiguste ning vähkkasvajate teket.

Mäluparandaja - mustikatel on võime takistada vananemisega seotud mälu kadumist.

Kaalulangetaja - kaalujälgijatel on põhjust lisada oma dieediplaani paras ports mustikaid.

Kõrge vererõhu vastu - mustikate söömine alandab vererõhku.

Nägemise mari - mustikate söömine aitab vähendada silmade väsimust, väldib kanapimeduse tekkimist ning toob leevendust neile, kes kannatavad lühinägelikkuse all.

Parim kõhurohi - mustikad korrastavad seedeelundite tegevust nii kõhulahtisuse kui -kinnisuse puhul, samuti düsenteeriajärgse ravi ajal. Kõhu korrastamiseks sobivad nii värsked kui ka kuivatatud marjad.

Tõhus ravim mitmetele haigustele

Mustikates on vitamiine (C, PP, B1), karotinoide, eeterlikke õlisid, mikroelemente, suhkruid (20%) orgaanilisi happeid (7%), ning kiudaineid. Ei ole rasvu ega kolesterooli ning üks klaas mustikaid annab vaid 80 kalorit.

Mustikalehtedest ja -vartest on eraldatud glükosiid neomürtilliini (2%), mis toimib kui taimne insuliin. Seetõttu vähendab mustikas suhkruhaigetel veresuhkrut ja toimib kudedele (eeskätt kõhunäärmerakkudele) taastavalt.

Põletik suu limaskestadel, kurgus ja igemetes võib mõnele inimesele olla tõeliseks probleemiks, sest see ei allu alati ravile ning järelikult on haigusest raske lahti saada. Selliste hädade vastu soovitab Saksa arst Mannfried Pahlow järgmist:

Pressige mustikatest mahl välja ning jooge paar korda päevas väike klaasitäis.

Mustikatee valmistamiseks valage pool liitrit külma vett 3 dessertlusikatäiele kuivatatud mustikamarjadele ja keetke 10 minutit. Kurnake, jahutage ja tee on joomiseks valmis. Parima toime saamiseks jooge klaasitäis teed mitu korda päevas, aga ärge neelake seda kohe alla, vaid loksutage seda enne suus paar minutit.

Maohaavandite raviks on mustikaekstrakt on väga efektiivne.

Seedetrakti infektsioonhaigusi on võimalik pärssida mustikate söömisega. Parkained, mida on leitud mustikates, tõkestavad infektsiooni põhjustavate bakterite elutegevust.

Vereringehäirete puhul võtke mustikate ekstrakti või kuivatatud mustikate pulbrit, mis on mõjunud soodsalt puuduliku vereringe puhul jäsemetes ja samuti pea piirkonnas. Samuti tugevdab mustikaekstrakt kogu veresoonkonda ning takistab vereliistakute lagunemist.

Häid tulemusi on saadud mustikalehtedest kompressidega ägenenud ekseemide (ka psoriaasi) puhul.

Loe edasi blogist Koduhaldjas.blogspot.fi