Šamaanitarkus õpetab:

Puugihooajal, kui on tarvis metsa minna, siis metsa sisenedes jääge seisma ning öelge kuuldavalt: "Mina metsa, puuk metsast välja", rõhutades sõna "mina" ja "välja". Puugid ei tule külge, aga kui tulevadki, siis ei hammusta.

Lisanipid puukide vältimiseks: 

- Puugid ei tule ligi, kui määrida palderjanitilku püksisäärtele.

- Puukidele ei meeldi ka küüslaugu lõhn. 

- Võib riideid või siis koeri määrida küüslauguga või küüslauguõliga.

- Ka küüslaugupreparaatide sissevõtmine aitab.

Arvatakse siiski, et loodusele on kasulik viimne kui entsefaliiti levitav puuk ja koguni marutaudi levitaja, sest temagi hoiab korras looduslikku tasakaalu, seda inimese võimas aju ei jaga. Samas vabastab nõelav herilane inimest negatiivsest energiast ja hoiab sellega inimest ohtu sattumast, kui ta nii negatiivsena näiteks rooli taha istuks. Kuid inimene on tänamatu ja vihastab herilase peale. Ka puuk, kes joob verd ainult korra aastas, on inimese silmas kurjategija. 

Positiivselt mõtleva ja hirmuvaba inimese külge puuk ei kinnitu, sest selle inimese veri ei meki talle. Puuk avastab ainult sellist inimese, kelles on teatud emotsioonide, hirmude ja viha energiat, kuna just see energia tõmbab teda ligi. Ei ole sugugi juhuslik, et üks inimene saab külge haigust levitava puugi ja teine tavalise, üks inimene saab puuke kogu aeg ja teine ei saa kunagi.

Veel nõuandeid:

- Niida muru. Puugid varitsevad oma ohvreid pikas rohus.

- Puugid pelgavad kruusateid, kiviplaate, betoonservi, multši. Need on teravad, kuivad ja lagedad, aga puuk tahab niiske rohu sisse peitu.

- Lupja muru. Lubi kõrvetab nii puuke kui tigusid ning takistab uusi tulemast. Ka on lubi hea mullale ja murule ning hoiab ka sammalt muru sisse tekkimast. Võid koguni aiaserva täies ulatuses lubjapulbriga katta, nii ei pääse uued puugid territooriumile. Puista lubjapulbrit alati kuiva ilmaga. Pärast vihmasadu tuleb aeda uuesti lubjata.

- Kasvata taimi, mille lõhn peletab mitmedki putukad eemale: Lavendel, sidrunhein, piparmünt ja küüslauk mõjuvad ühtmoodi eemaletõukavalt nii puukidele kui saastele ning teistelegi. Eriti nutikas on neid taimi külvata krundi piirile.

- Loodusesse minnes määri nahale looduslikku putukatõrjevahendit: 2 supilusikatäie vee või õli sisse tuleks segada kuni 10 tilka eeterlikku õli. Putukaid peletavatest õlidest sobivad selleks eelkõige sidrunheinaõli, eukalüptiõli, rosmariiniõli, lavendliõli, sidruneukalüptiõli, nelgiõli.

Tõlkis ja toimetas: Ingrid Prass

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid