1. Ole uudishimulik! Kui sa otsustad olla ettevõtja on tähtis olla uudishimulik ja tunda huvi kõikide elu aspektide vastu. Tuleb vaadata tähelepanlikult ja uurida, mis asju on maailmast puudu, mida on vaja parandada, mis ei ole nii nagu võiks olla või sa sooviks, et oleks teisiti. Lõpmatu uudishimu on väga tähtis omadus ettevõtja puhul.

2. Leia oma idee! Parimad ideed tulevad läbi isiklike kogemuste, läbi isikliku rahuolematuse või pettumuse. Mina asutasin Virgin Atlanticu tänu oma pettumusele, mida tundsin, kui ei olnud rahul lennufirma teenuse pakkumisega. Ettevõtja peab nägema võimalust seal, kus teised näevad takistust. Sinu ülesanne on eemaldada takistused ja leida lahendused. Maailmas on palju valdkondi, kus asjad ei ole korras ja saaks teha paremini, need on sinu võimalused.

3. Ole kirglik! Väga õhuke joon on edu ja ebaedu vahel. Kui sa ei tee oma asja piisava kirega, siis võid sa sattuda valele poole joont. Kui te ei ole kirglikult oma toote või teenuse juures, siis teid tabab ebaedu. Nii lihtne see ongi. Kirg hoiab teie pilgu eesmärgil ja tegevuse mängus. Enamus inimesi suudavad hakata ettevõtjaks, kui nad on kirglikud.

4. Keskendu inimestele! Sinu firma paindlikus on see, mis suunab su firma edu poole. Firma paindlikus sõltub inimestest, kellega koos sa oma asja teed. Sellepärast on väga oluline, et sa valid õiges inimesed, kellega koos äri teha.  Ma olen loonud firmasid koos on pere ja sõpradega. Minu sõbrad Jimmy Creg ja Brian Souther mõlemad alustasid oma ärisid koos oma õdedega, nii nagu mina alustasin äri koos oma sõpradega. Täna töötan ma koos oma laste ning nende partneritega. Jimmy Creg on öelnud: "Kui alustad koos tõeliselt hea sõbraga või sugulasega, siis on sul kohene usaldus, aga kui sul ei ole usaldust, siis sul ei ole mitte midagi!"

5. Kuula ja õpi! Liidrid tihti räägivad palju, aga ei kuula piisavalt. Minu edu taga on palju seda, mis on tulnud teistelt õppimisest. Kui sa soovid olla hea juht, siis sa pead olema hea kuulaja. Sa pead olema avatult kuulamas, õppimas, kirjutamas olulisi asju üles ning jälgimas õpetlikku infot pidevalt. Igaühel on midagi õpetada sulle. Aga kõige parem võimalus õppida oma kogemustest. Asu tegutsema, loo oma ettevõte nii õpid kõige rohkem.

Tõlkis ja toimetas: Rain Siemer

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid