Paljud vaimsed inimesed liiguvad oma arengus tunduvalt kiiremini kui need, kes ei kasuta ülestõusnud meistrite poolt pakutavaid vaimseid õpetusi ja tööriistu. Vanasti, näiteks 50 ja enam aastat tagasi, oli täiesti tavaline, et mees ja naine, kes karmaliselt tõmbasid teineteise poole, olid elu lõpuni abielus, sest neil oli omavaheline karma tasakaalustamata. Sageli võttis karma tasakaalustamine terve elu aega. Kuid kui tänapäeval ollakse karmalises suhtes, on ülestõusnud meistrite õpetuste ja tööriistade abil võimalik karmat tasakaalustada väga kiiresti. Mistahes suhtesse me ka ei satuks - mingi karma on sellega alati seotud.

Kui meid tõmbab mingi teise inimese poole, siis see tähendab, et meil on temaga mingi karma tasakaalustamata. Sellises olukorras inimesed tavaliselt abielluvad ja saavad lapsed. Kuid mõne aasta pärast on suhte uudsus kadunud. On tekkinud üksluised ja rutiinsed päevatoimetused lastega, töö ja siis veel midagi ning ühtäkki seda külgetõmmet ja uudsust suhtes enam ei ole. Võib-olla on isegi vastastikune karma tasakaalustatud. Nüüd üks osapool (või mõlemad) kohtub teise inimesega, kellega tal on tasakaalustamata karma. See toob sageli kaasa ka seksuaalse külgetõmbe.

Kas me peaksime siis oma eelmise suhte katkestama? Jätma maha oma lapsed, teades kõiki neid tagajärgi, mida lahutus lastele kaasa toob, vaid selleks, et me saaksime olla koos selle teise inimesega? Tõenäoliselt võime saada lapsed ka uue inimesega, et siis mõne aasta pärast, kui karma on tasakaalustatud ja uudsus ära kulunud, ilmuks välja järgmine, kelle vastu me külgetõmmet tunneme. Me võime käia sellist rada kogu elu ja lõpuks vaid imestada, kui palju perekondi üks inimene suudab elu jooksul luua? Või teiste sõnadega - kui palju perekondi üks inimene suudab maha jätta, enne kui see teda ennast ära kulutab?

Uue ajastu (kuldajastu) perekonnamudel seisneb selles, et inimesed kasutavad seda arenguks maksimaalselt. Areng on alati esmane eesmärk - ükskõik, kas me siis seda tunnistame või mitte. Kuldajastu perekonnamudel ei näe ette, et abielu peaks kestma kogu elu või et see peaks kestma vahemalt kuni laste täiskasvanuks saamiseni. Vahel tekivad olukorrad, kus mõlema partneri arengu huvides on otstarbekas abielu lahutada, isegi siis, kui sellesse on segatud lapsed. Kuldajastu mudeli kohaselt enamik inimesi ei teeks seda, sest nad alustaksid oma suhet küpsuse kõrgemalt astmelt. Nad otsustaksid saada lapsi alles siis, kui nad on teinud otsuse pühenduda ühiselt laste kasvatamisele ja neile stabiilse keskkonna andmisele. Siin ei räägi me sellisest keskkonnast nagu oli vanasti, kus inimesed lihtsalt olid koos, vaid dünaamilisest keskkonnast, mis on pidevas arengus.

Kuidas see on saavutatav? See on võimalik siis, kui me oleme teinud selge otsuse pühenduda suhtele ja laste kasvatamisele. Mis juhtub, kui me mõne aasta pärast kohtame vastassoost isikut ja tunneme tema suhtes külgetõmmet? See tähendab, et meil on selle isikuga tasakaalustamata karma. Kuidas seda karmat tasakaalustada? Karmat saab tasakaalustada palju lihtsamini, kui me lahutame armastuse seksist. Sellisel juhul on meil võimalik selle teise inimesega olla armastussuhtes ja väljendada talle ehtsat armastust ilma seksuaalsuhtesse astumata, sest viimane tooks endaga kaasa komplikatsioonid. Sellisel juhul on meil võimalik olla teise inimesega armastussuhtes, samal ajal säilitades oma abielu, sest tegemist ei ole truudusetusega ja partner ei tunne ennast ähvardatuna.

Seksuaalsuhete energeetilised sidemed

Olles eelkirjeldatud mitteseksuaalses armastussuhtes, on meil võimalik oma karma selle isikuga palju kiiremini läbi töötada. Sellisel juhul on mõlema osapoole areng palju kiirem, võrreldes tavapärase olukorraga, mille puhul inimesed, kes on kokku viidud karmalise külgetõmbe poolt, astuvad seksuaalsuhtesse ja võib-olla saavad isegi lapse. Ühtäkki on asjaosalised seotud paljude energeetiliste sidemetega ja nende katkestamine ei ole kerge.

Suhte alustamine teise inimesega toob kaasa keeruka energeetiliste sidemete võrgu kahe inimese vahel. Need sidemed on aga veelgi keerukamad, kui sellesse on segatud ka lapsed. Selliste sidemete katkestamine on alati raske, vähemalt energeetilisel tasandil. Kui aga asjasse on segatud negatiivsed tunded, siis on see veelgi raskem. Ka uue suhte loomine toob meile lisakoormuse, eriti kui ühel või mõlemal suhte osapoolel on eelnevalt laps või lapsed. Sellises olukorras tekib täiesti uus komplikatsioonide võrk, mis hakkab meie elu mõjutama. Eelnevaga ei taha ma öelda, et selline uue suhte alustamine on vale (või õige). Jutt on lihtsalt elu komplitseerivatest energeetilistest sidemetest, mis sellisel juhul tekivad. Kuldajastul peaksid vähemalt vaimsed inimesed, kes on avatud eelöeldule, hoidma oma karmalised suhted ilma seksuaalsuhetesse ja nendest tulenevatesse probleemipundardesse laskumata (kuhu sageli on segatud ka ühised lapsed ja muud tekkinud uued asjaolud).

Armastus ilma seksita

Sellisel moel, kui me lahutame armastuse seksist, saame me olla tunduvalt kiiremas arengus. Ühtlasi tähendab see ka seda, et meil võib olla suhe vastassoost inimesega (või isegi samasoolisega), ilma et me vaevaksime ennast piiranguga, nagu oleks armastust võimalik väljendada ainult seksi kaudu. Meil on vaja leida võimalus, kuidas väljendada ehtsat armastust, sest see on kiireim tee karma tasakaalustamiseks ja säästab meid seksuaalsuhte komplikatsioonidest, mis sageli toovad kaasa ka vana suhte purunemise.

Tõenäoliselt on olemas inimesi, kes peavad ennast väga progressiivseteks ja ütlevad: "Kas eelöeldu ei tähenda seda, et me peaksime püüdlema ideaali poole, kus isegi olles pühendunud suhtes ja kasvatades lapsi, võib meil olla teisi seksuaalpartnereid, kui me tunneme selle järele vajadust?" Tõepoolest, selline asi ei ole võimatu, kuid seda on äärmiselt keeruline saavutada, võttes arvesse komplitseeritud energeetilisi tingimusi meie planeedil.

Kui me astume füüsilisse, seksuaalsesse suhtesse, siis midagi muutub. Tekib lähedasem seotus. Põhimõtteliselt on võimalik vältida nende piirangute tekkimist, kuid seda on väga raske saavutada olemasolevates keerulistes energeetilistes tingimustes. Kui me oleme realistid, siis me tunnistame, et me võime saavutada tunduvalt kiirema arengu, kui me ei pea astuma seksuaalsuhtesse iga inimesega, kellega me peaksime selle elu jooksul karmat tasakaalustama.

Karma tasakaalustamine seksita ja seksiga

On oluline mõista, et kui meil on vastassoost inimesega lahendamata karma, siis selle lahendamine ei ole võimalik, kui me seda ignoreerime või kui me hoiame sellist distantsi, mille puhul me suudame vahetada vaid viisakusavaldusi. Selleks, et karmat tasakaalustada, on sageli vajalik, et kaks inimest kohtuksid ja avatult räägiksid sellest, miks nad tunnevad külgetõmmet. See võib ühtlasi kaasa tuua vajaduse sügavamate ja rohkem isiklike vestluste järele, samuti vajaduse teineteisele vabalt armastust väljendada, ilma füüsiliseks või vähemalt seksuaalseks minemata. See on kiireim tee karma tasakaalustamiseks ja ennast sellest suhtest läbi töötamiseks.

Eelnevaga ei ole tahetud öelda, et meil ei võiks olla elu jooksul mitut suhet, kuid me kõik mõistame, et selliste suhete arvul on siiski mingi piir. Paljude erinevate suhete, eriti seksuaalsuhete omamisel on oma hind. Enamik inimestest, kellel on olnud palju seksuaalpartnereid, on tühjendanud oma eluenergia varud. Ühtlasi on nad oma energiavälja osaks võtnud osa oma partnerite energiast, mis neid nüüd koormab. Just sel põhjusel oleks meil mõistlik püüda vältida seksuaalsuhteid ja õppida armastust väljendama muul moel, sest see on parim viis karma tasakaalustamiseks ja tagab kiireima arengu. See ei ole aga võimalik, kui me iga külgetõmbe vastassoost inimese poole peame viima seksuaalsuhte tasandile. Vaba armastuse väljendamine ilma vaba seksita on lihtsam, kõrgem ja puhtam viis armastust väljendada.

Mida me soovime - kas maksimaalset arengut või maksimaalset mõnutunnet? Arvestades seksuaalenergiate mahasurumist, mis on toimunud viimase 1700 aasta jooksul kristlikus kultuuris, on tekkinud ilmselt vajadus teatud üleminekuperioodi järele, kus inimestel on oluliselt vabam vaade seksile, et nad saaksid oma allasurumised läbi töötada. Mõne inimese jaoks võib see tähendada, et neil on elu jooksul mitmeid partnereid või neil on partnerid, kellega suhte põhifookus on seksil.

Kui keegi on olnud mitmeid elusid kultuuriruumis, kus seksuaaltungide ja energiate allasurumine oli normiks, siis võib olla sellest vabanemiseks vajalik need allasurutud energiad ja tungid läbi töötada. Kui siis õnnestub leida partner, kellel on sarnane soov, siis on mõlemal osapoolel võimalik seda teha teadlikult ja aidata teineteisel need energiad läbi töötada. See on hea võimalus vaimseks kasvuks. Partnerite arvu ja energeetiliste tagajärgede vahel on tugev korrelatsioon. Mida vähem meil seksuaalpartnereid on, seda väiksemad on hilisemad energeetilised tagajärjed. Selline on lihtsalt asjade seis, arvestades olemasolevaid tingimusi Maal.

Allikas: Visioonid.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid