1. Kui sul on pidevalt kiire, ei tähenda see seda, et sa oled produktiivne. Produktiivne oled sa siis, kui  sa ei tee palju asju, vaid teed õigeid asju ja sul on fookus õiges kohas. Sealt tulevad edukad tulemused.

2. Suure edu aluseks on tihti suured ebaõnnestumised. Sa ei õpi mitte kunagi selgeks, kuidas oma tegevustes edu saavutada, kui sa eelnevalt ei õpi selgeks, kuidas tulla toime suurte ebaõnnestumistega.

3. Hirm on kõige suurem kahetsuste tekitaja. Kui sa ületad oma hirmud ja lubad endal riskida, siis on sul elus vähem asju, mida sa kahetsed.

4. Sinu ensehinnag ning ensekindlus peab tulema sinu seest, mitte väljast. Kui sinu enesetunne ja sinu sisemine enesekindlus on seotud väliste mõjutajatega, siis ei ole sa iseenda peremees, sinu elu suunavad ja kontrollivad teised. Parim, mis sa oma elus saad saavutada on see, et sa kontrollid oma elu ja suunad ise oma saatust.

5. Sa oled täpselt nii hea, kui head on need, kellega sa kõige rohkem suhtled. Meil tasub ümbritseda ennast inimestest, kes on positiivsed ja tegusad. Igaüks kes on sinu suhtes kriitiline ja negatiivne, kes arvustab pahatahtlikult sinu tegevusi, raiskab sinu elu. Elu on liiga lühike, et aega nende peale kulutada.

6. Elu on lühike. Mitte miski ei garanteeri seda, et homne päev on olemas. Nii et tegele asjadega, mis on sulle olulised ja veeda aega inimestega, kes on sulle olulised. Naudi elu, mis on sulle antud.

7. Sa ei pea ootama vabandust, et andeks anda. Elu ei ole selleks, et viha ja vimma pidada, lase sellest lahti ja andesta ning negatiivsed tunded kaovad sinu elust. Negatiivsed tunded, mis tekivad vihast on stressi tekitavad ja kurnavad sinu tervist ning organismi. Sellega teed halba ainult endale.

8. Sa elad seda elu, mille oled sa ise endale loonud. Sa ei ole asjaolude ohver, mitte keegi ei saa sind sundida oma südame ja sisetunde järgi, vastu oma soovidele. Olukorrad, milles sa elad praegu on sinu enda tekitatud - kui sa oled optimistlik, julge ja ettevõtlik, siis elad sa sellele vastavat elu. Kui sa oled negatiivne, midagi ette ei võta ja näed kõike halvas valguses, siis täpselt selline on sinu elu.

9. Ela hetkes. Sa ei suuda saavutada oma maksimaalset potentsiaali, kui sa ei ela hetkes. Su praegune hetk ei ole õnnelik, kui sa viibid pidevalt minevikus või tulevikus. Siis sa ei saagi aru, kuidas elu möödub. Unusta oma mineviku taagad ja ära muretse homse pärast. Lepi sellega, et see, mis on minevik oli selline ja see, mis on tulevik pole teada ning on ebakindel.

10. Muutus on paratamatu, võta see avatult vastu. Kõige kindlam asi, mis siin maailmas on, on see, et kõik muutub ning areneb. Kui sa sellega lepid, siis oled sa valmis kõige muutuste ka ootamatustega toime tulema.

Koostas Rain Siemer raamatust "Soovin sulle head".